Image default

17 csápú és 24 lábú különös lényre bukkantak az óceán mélyén a kutatók!

17 csápú és 24 lábú különös lényre bukkantak az óceán mélyén a kutatók! A sötétlila állat több mint 30 centiméter hosszú és csaknem 8 centiméter széles volt.

Hihetetlen mélységben bukkantak rá egy korábban ismeretlen állatra – írja a Miami Herald. A tudósok a Csendes-óceán déli részét kutatták egy búvárhajóval, amikor megpillantották a különös lényt – hívta fel a figyelmet a 24.hu.

Amint január 22-én publikált tanulmányukból kiderül, a kutatók az Új-Zéland mellett húzódó Kermadec-árokban hajózva, több mint 5500 méteres mélységben lettek figyelmesek egy lilás színű, hosszú tengeriuborkára. Korábban sosem láttak tengeriuborkát ennyire mélyen, ezért felkeltette a kutatók érdeklődését, akik magukkal is vitték a felszínre.

Az állat több mint 30 centiméter hosszú és csaknem 8 centiméter széles volt, sötétlila testéből 17 csáp és 24 lábacska nyúlt elő.

A későbbi vizsgálatok bebizonyították, hogy egy teljesen új faj egyik egyedét találták meg, amely a Laetmogone multiradiolus nevet kapta – jegyezte meg a 24.hu

Az óceánok a Föld legrejtélyesebb területeinek számítanak, kiváltképp azok a mély régiók, ahová már a Nap fénye sem jut le. E környezet kutatása kifejezetten nehéz feladat, hiszen egy bizonyos mélység után az óceánok rendkívül veszélyes hellyé változnak az emberek számára. Halálos mértékű nyomás, végtelen sötétség és fagyközeli hőmérséklet uralkodik odalent, a tengerbiológusoknak azonban így is sikerül évről évre új felfedezéseket tenniük az élővilágukkal kapcsolatban.

Thomas Dahlgren munkatársaival együtt például a Mexikó és Hawaii közötti vizekben végzett kutatást, amely a világ egyik legkevésbé felderített területének számít. A becslések szerint az ezen a helyen élő állatok 90 százalékát nem ismerjük, Dahlgren munkájának köszönhetően viszont egyikükről tudomást szereztünk.

A csapat egy távirányítású tengeralattjárót küldött 5500 méteres mélységig, eközben pedig egy különös, űrlényszerű állatra bukkantak. A lény persze nem földönkívüli, csupán egy tengeriuborka, amely teljesen átlátszó, így emésztőszervei kiválóan láthatók a róla készült fényképen. Az állat hosszú farkát használja úszásra, és a tengerfenék közelében él, ahol az üledék között keres táplálékot.

(Forrás: Miami Herald/24.hu, Fotó: Xiao and Zhang)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Leonardo DiCaprioról neveztek el egy újonnan felfedezett kígyót

Erik

Száznál is több új fajt fedeztek fel a kutatók Új-Zélandnál

Erik

Eddig ismeretlen, hatalmas kobrafajra bukkantak a kutatók!

Erik