Kutya és pamparóka párzásából született hibridet fedeztek fel Brazíliában, a kutatók korábban sosem láttak hasonló állatot – írja az IFLScience forrásaira hivatkozva a 24.hu.
A különleges példányra egy állatkórházban figyeltek fel, ahová azután került be, hogy elütötte egy autó.
A tesztek eredményei azt mutatták, hogy az egyednek feltehetőleg az anyja volt pamparóka, az apja pedig egy ismeretlen fajtájú kutya.
Amint a tudósok a hibridről szóló tanulmányban írják, a felfedezés azért is fontos, mert bizonyítja, hogy a Lycalopex és a Canis nemzetségbe tartozó állatok képesek lehetnek közös utódot létrehozni.
A különleges példány a baleset után teljesen felépült, később azonban ismeretlen okból kifolyólag elpusztult.
A szakértők úgy vélik, a városok terjeszkedése miatt egyre gyakoribbá válhat a kutyák és a vadon élő állatok közötti szaporodás, ezért több kutatásra lenne szükség, hogy felmérjék, milyen kockázatai lehetnek ennek a pamparóka-populációkra – írta a 24.hu.
Nemrég egy hibrid fecskét találtak a Bükkben
Nemrég írtuk meg, hogy a molnár és a partifecske jegyeit is magán hordozza az a hibrid madár, akire Nagylócon bukkantak legyengült állapotban. Az állat szerencsére már jól van, köszönhetően a Bükki Nemzeti Park munkatársainak, akik szárnyuk alá vették.
Hatalmas szerencséje volt a madárnak
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őre, Papp Ferenc egy egészen különleges madárra lett figyelmes szeptember első napjaiban. Egy olyan fecskét sikerült megörökítenie, amely valószínűleg egy hibrid állat.
A SZAKÉRTŐ FELTÉTELEZÉSE SZERINT A MOLNÁR ÉS A PARTIFECSKE KEVERÉKE, UGYANIS MINDKÉT FAJ BÉLYEGEIT MAGÁN HORDOZZA.
Az egészen különleges madarat azért lehetett megfogni, mert bajba került és legyengült. Egy madárbarát találta szeptember elején Nagylócon, a háza előtt. A kis fecske a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának Nógrádi Tájegységének szakembereihez kertült.
Mivel a madár sikereresen felépült és jó egészségnek örvend, így szabadon is engedték.
A hibrid fecskékről
A Lelépő által megkérdezett madárszakértő szerint ritka, de előfordul, hogy két különböző madárfaj szaporodásából hibrid példányok szülessenek meg. A hibridizáció függ a két faj közötti genetikai hasonlóságtól, a közös élőhelytől, a nagyon hasonló, vagy szinte azonos életmódjuktól. A molnár és a füstifecske esetében is pontosan ez történt.
A hibrid madarak azonban gyengébbek, betegesebbek lehetnek, túlélésük gyakran kifejezetten nehéz, szaporodásuk pedig még ritkább.
(Forrás: 24.hu/BNPI)
Magyar Állatvédelem