Image default

Gyönyörű fotók készültek a Felső-Tiszán úszkáló békákról

Habarics Béla, a Hortobágyi Nemzeti Park természetvédelmi őrszolgálatának munkatársa látványos fotókat készített a Felső-Tisza panyolai szakaszán úszkáló nagy tavibéka egyik példányáról. A felvételeket a nemzeti park közösségi oldalán tették közzé.

A nagy tavibéka

A nagy tavibéka széles elterjedésű, gyakori faj. Hazánkban sík-, és dombvidéken, valamint hegyvidéki élőhelyeken is előfordul, de települések közelében, városokban sem ritka.

Elsősorban a nyíltvizes, állandó vízborítású állóvizeket kedveli, kerüli az eutróf tavakat.

Többnyire a kecskebékával azonos élőhelyeken él.

De sekélyvizű, nyílt vízfelületekkel tarkított nagy síkvidéki mocsarakban a kis tavibékával együtt is megfigyelhetők, melyekkel sajátos szaporodó állományokat alkotnak. Folyók csendes szakaszain is megél.

Kora tavasztól októberig, enyhébb időben akár novemberben és decemberben is aktív, a termálkifolyók által melegen tartott víztestekben pedig egész télen jelen van.

A Habarics Béla természetvédelmi őrszolgálat munkatársa által készített képeken látható példányok a Felső-Tisza panyolai szakaszán kerültek lencsevégre. A nagy tavibéka védett faj, természetvédelmi értéke 10.000 Forint.

Ezt olvastad már?

A Varázslatos Magyarország és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság közös szervezésében megvalósult Varázslatos Hortobágy fotópályázatra a szervezők olyan természetfotókat vártak, amelyek hűen mutatják be a Hortobágyi Nemzeti Park élővilágának biológiai sokszínűségét, fókuszban az ott élő állat- és növényvilággal, a hortobágyi tájakkal és természeti jelenségekkel. A képeket ide kattintva lehet megtekinteni.

Magyar Állatvédelem, fotók: Hortobágyi Nemzeti Park Facebook oldala, Habarics Béla

KAPCSOLÓDÓ

„Csokibékafajt” fedeztek fel Új-Guineán

magyarallatvedo

Kezdődik a békavándorlás – Ezt kérik a természetvédők az autósoktól

Eszti_mav

Na jó, most írjuk át a biológiakönyveket: fogakkal rendelkező békát fedeztek fel!

Erik