Image default

Állatvédők mentettek szürke gémet Budapesten!

Állatvédők mentettek szürke gémet Budapesten! Egy jószándékú állatbarát hívta az állatmentőket, hogy egy szürke gém sétál előttük át a zebrán a fővárosban. 

Az újpesti Állat- és Természetvédelmi Őrszolgálat nem mindennapi mentés részleteit közölte közösségi oldalán tegnap. Még őket is meglepte, hogy egy szürke gém szorult segítségre, Budapesten.

Mint bejegyzésükben írták:

Miközben reggel óta zajlanak a macska befogások a Csatornázási Művek előtti részen, érkezett egy hívás, amiről elsőre mi sem gondoltuk, hogy lehetséges. A bejelentő a vonal végén elmondta, hogy egy szürke gém sétált át a zebrán előttük. Egyik autónkat kivontuk a macska projektből, és útnak indítottuk.

A helyszínen megdöbbenve tapasztaltuk, hogy valóban egy gém, aki messziről pingvin is lehettet volna, álldogál az út szélén. Elég legyengült, és a mozgása is furcsa volt, ezért a befogás mellett döntöttünk. Már csak a balesetveszély miatt is. Ahogy tudunk róla orvosilag is nyilatkozni, írjuk a friss híreket.

Hálás köszönet a mentésért!

A szürke gém

A szürke gém (Ardea cinerea) Közép-Európában még gyakorinak tekinthető nagyobb testű vízimadár. Hangja rekedtes „krekk”, melyet röptében is hallat. Halakban gazdag vizek közelében mindenütt megtelepszik ez az alkalmazkodóképes madár. A szürke gémek többsége Dél- és nyugat -Európában telel,

de hazánkban rendszeresen itt is marad télen.

A szürke gémnek naponta kb. fél kilogramm állati eredetű táplálékra van szüksége. Főleg halakra vadászik, de rovarokat, pockokat, egereket és madárfiókákat is megfog – jellemzi a Balaton-felvidéki Nemzeti Park.

Az MME leírása alapján a szürke gém a legelterjedtebb gémfélénk, amely jól alkalmazkodik akár az emberi környezethez is. Leggyakoribb a nagy folyók mentén, költési idő után azonban minden vizes élőhelyen előfordul, sokszor még szántókon és gyepeken is megfigyelhető. A védelemnek és a jelentősebb vizes élőhelyek rekonstrukcióinak köszönhetően állománya növekszik. A párok jelentős része nagy, vegyes gémtelepeken költ, melyek jórészt védett területeken találhatók vagy ismertek a természetvédelmi szakemberek előtt.

A fővárosban is van egy félvad állománya az állatkerti tavon, ahonnan a madarak kijárnak táplálkozni a Dunára és más vizes területekre. Viszonylag nagy fészkét általában magasabb fák csúcsának közelében építi, de alkalmazkodik a helyi viszonyokhoz, így akár egész alacsonyan is költhet. 3-6 tojásából a fiókák 24-25 nap alatt kelnek ki. A szülők közösen gondozzák őket, 7-8 hét múlva pedig elhagyják a fészket.

(Forrás: Állat- és Természetvédelmi Őrszolgálat)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Kiderült, melyik magyar intézmény gondoskodik a legtöbb mentett állatról

Eszti_mav

Visszatértek a búbosbankák a kardoskúti pusztákra

magyarallatvedo

Jajveszékelve kértek segítséget a bajban lévő pingvinek, majd megérkezett a hős társuk – VIDEÓ

magyarallatvedo