Image default

Az Alvás Szövetség szerint csak olyan szállodában lehet jól aludni, amelyik nem állatbarát

A szálláshelyek minőségének erősítése nemzetgazdasági érdek, a megfelelő komfort kialakításának fontos része a pihentető alváskörülmények – hangsúlyozta közleményében a Magyar Alvás Szövetség. Ezt segíti a magyar szervezet által indított nemzetközi Sleepfriendly/Alvásbarát Hotel Program, amely 2012 óta minősíti és értékeli az alváskultúra érdekében kiemelkedő követelményeket megvalósító szálláshelyeket.

Alvásbarát hotelben pontozzák az alvás alapvető eszközeinek – matrac, ágy, ágynemű – kifogástalan minőségét, az eszközök állapotát, a hang-, fény- és levegő körülményeket, és a kiegészítő eszközök és szolgáltatások, mint füldugó, szemtakaró meglétét, és a vendégek véleményét is. Közleményükben felhívják a figyelmet arra, hogy vannak kizáró tényezők:

nem lehet dohányozni, nem tartható háziállat és kitömött állat sem a szobában.

Erről számolt be a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének rendezvényén dr. Kiss Róbert Richard, az Alvásszövetség turisztikai kommunikációs szakértője.

Azaz a szervezet programjából azonnal kiesnek azok a szállodák, amelyek állatbarát szolgáltatásokat nyújtanak.

Úgy tudni, a nemzetközi Sleepfriendly Program létrehozója a budapesti szakmai szervezet és az Alváslaboratórium/Benyovszky Orvosi Központ, melynek szakmai iránymutatásai alapján értékelik a programban résztvevőket. A világon egyre több szálloda nyeri el az elismerést, Magyarországon 18 intézmény érdemelte ki a megkülönböztető minősítést. A díjakat minden esztendőben a World Sleep Day esemény részeként adják át a Magyar Tudományos Akadémián.

Magyar Állatvédelem, forrás: MTI

KAPCSOLÓDÓ

Azt mondták, kutyaszag van a házban, a legendás színész válasza mindenkit könnyekig hatott

Eszti_mav

Veszprém példát mutat: átadták az ország első állatbarát vasútállomását

Eszti_mav

Budapestet választották Európa egyik legállatbarátabb fővárosának – Kiderült, miért

Eszti_mav