Image default

Aranysakál veszélyezteti a kutyákat ebben a budapesti kerületben

Visszatelepült Magyarországra a nádifarkas, vagy ismertebb nevén az aranysakál. De nemcsak, hogy visszatelepült, kiválóan alkalmazkodott a hazai viszonyokhoz. Ez robbanásszerű növekedést eredményezett a hazai állományban – számol be a Metropol.

A sakál nagyságra a róka és a farkas között helyezkedik el, de rendkívül erőteljes felépítésű kutyafajta, amely néha bemerészkedik a városokba is. A nagytestű kutyáknak nem kell félniük, de a kisebb testű vagy karcsúbb felépítésű ebekre már vadászhat a nádifarkas. Erre már tábla is figyelmezteti a kutyasétáltatókat a XVII. kerületi Merzse-mocsár előtti padoknál.

Korábban már kihalt az aranysakál Magyarországon

Az aranysakál Közép-Európában, többek között Magyarországon is igen gyakori volt a 19. századig. Történelmi elterjedési területének északi pereme volt a Kárpát-medence. Élőhelyeinek visszaszorulása és az irtás miatt az 1940-es évekre Bulgária kivételével gyakorlatilag egész Európából kipusztult, bár szórványos példányokat körülbelül évtizedenként még jelentettek. 1940 és 1990 között hazánk területén nem találtak szaporodó párt, csupán néhány kóbor példányt, 1989-ben a Természetvédelmi Világszövetség Vörös listájára Magyarországon kihalt fajként került fel.

A kilencvenes évek közepétől újra szaporodó párok jelenléte volt bizonyítható hazánk déli területein. Napjainkra az aranysakál az ország legnagyobb részén előforduló ragadozóvá vált.

Metropol – Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

EXKLUZÍV – Mi történik ezután II. Erzsébet kutyáival?

magyarallatvedo

Itt is betiltják az XL bullykat – bűncselekmény is lehet a tartásuk

magyarallatvedo

A világon elsőként térképezték fel keresőkutyákkal a sakálok jelenlétét magyar kutatók

magyarallatvedo