A Duna-Ipoly Nemzeti Park természetvédelmi őrszolgálata a Madárgyűrűző Központon keresztül kapott megkeresést a Gyöngybagolyvédelmi Alapítványtól, egy különleges eset kapcsán. Albertirsán egy család talált egy 2-3 hetes gyöngybagoly fiókát, és segítséget kértek az állat jobb elhelyezésében.
Július elején zajlott az ismert költőhelyek felmérése, így az őrszolgálat tudta, hogy a szentlőrinckátai Szent Lőrinc templomban hasonló korú fiókák vannak. Azonnal felvették a kapcsolatot a település polgármesterével, aki minden évben segít a madarak gyűrűzésében.
Rövid időn belül megszervezték, hogy a fiókát felvigyék a templomtoronyba.
A Szent Lőrinc templomban élő fiókák hamar befogadták az új jövevényt, ami reményt ad arra, hogy a szülők is gondoskodni fognak róla. A madaraknál az ilyen típusú repatriálás általában eredményes, mivel nem szaglás alapján azonosítják fiókáikat, és
a fészekbe kerülő új éhes csőrt gyorsan elfogadják sajátjukként.
Ez a sikeres mentőakció ismét bebizonyította, hogy a természetvédelmi szervezetek és a helyi közösségek együttműködése mennyire fontos a veszélyeztetett fajok védelme érdekében.
Az Albertirsán talált gyöngybagoly fióka most már biztonságban növekedhet új családja körében, a Szent Lőrinc templom védelmező falai között.
Magyar Állatvédelem, fotók: Sári Gergő, Duna-Ipoly Nemzeti Park Facebook oldala