Image default

Egészen Egyiptomig repült a dávodi kis nádiposzáta

Egészen Egyiptomig repült a dávodi kis nádiposzáta – osztotta meg a nem mindennapi utazás részleteit a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága. 

Mint írják, a napokban érkezett a hír az MME Madárgyűrűző Központjából, hogy egy tavaly augusztus végén, Dávodon jelölt cserregő nádiposzátát Egyiptom déli részén visszafogtak idén, még április elején.

A madarat Szudánhoz közel, Abu Simbel mellett ellenőrizték a Nasser-tó partján. A Nasser-tó valójában a Nílus egy visszaduzzasztott szakasza, amely mentén számos énekesmadár közlekedik a költőterülete és a telelőterülete között. A mostani visszafogás közel 2900 km távolságra van a Dávodi Madárgyűrűző Állomástól.

A cserregő nádiposzáta (Acrocephalus scirpaceus) Magyarország gyakori fészkelő madara, főleg a nagyobb kiterjedésű, sűrű nádasok lakója. Hosszú távú vonuló. A telet Afrikában tölti, a Szaharától délre lévő területeken.

A dávodi Földvári-tó mellett található gyűrűzőállomáson jelenleg is zajlik a madárvonulás kutatás, melynek szervezését és lebonyolítását a Gébics Természetvédelmi Egyesület, a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság és az MME Bács-Kiskun megyei Helyi Csoportja közösen végzi – írták.

Nemrég Hollandiában találkoztak egy hazánkban gyűrűzött nádi poszátával

Néhány hete írtuk meg, hogy több mint ezer kilométert repült két hét alatt egy kis nádiposzáta. Idén május 5-én gyűrűztek meg egy énekes nádiposzátát a Ferencmajori Madárvártán az MME Komárom-Esztergom Megyei Helyi Csoport munkatársai.

Néhány héttel később kapták a hírt, hogy május 18-án és 26-án is visszafogták a kis kalandort Hollandiában. Ez azt jelenti, hogy a kis nádiposzáta légvonalban 1043 kilométert tett meg alig két hét alatt.

Ez a példány az első magyar gyűrűs énekes nádiposzáta, ami megkerült Hollandiában, írja az MME Komárom-Esztergom Megyei Helyi Csoportjának Facebook-oldalán megjelent összefoglaló alapján a Sokszínű Vidék.

Az énekes nádiposzáta Európában és Ázsia nyugati területein honos. Bokrosok, csalánosok, ligetes erdők szegélyei, folyóárterek vagy gabonatáblák lakója, kerüli a mocsaras területeket. Afrikában telel át. Legtöbbször májusban érkezik és a nyár végével már el is vonul. Többnyire vízhez, vagy nedves élőhelyhez kötődő rovarokkal táplálkozik. Gyakori madárfajunk.

(Forrás: DDNPI)

Magyar Állatvédelem

 

KAPCSOLÓDÓ

Levágták a kutya orrát, mégis bízik az emberekben – SOK KÉPPEL

magyarallatvedo

Egyiptomi nyaralásán is állatokat mentett Horváth Gréta

Eszti_mav

Bosszúból agyonverték a cápát, aki megölt egy férfit Egyiptomban

magyarallatvedo