Image default

Elszántan kampányol az állatkísérletek ellen a neves kozmetikai cég

A Lush már akkor harcolt az állatkísérletek ellen, mielőtt megnyitotta volna az első üzletét, és ez a harc a mai napig tart. Úgy gondolják, hogy az állatkísérletek használata tudományosan nem megalapozott, eredményei pedig irrelevánsak az emberek számára.

Helyette a termékeik biztonságát és hatékonyságát emberi önkénteseken tesztelik – valódi embereken. Emellett in vitro tesztelési megoldásokat is alkalmaznak, emberi sejtkultúrák és mikrobiológia segítségével.

A Lush nem tesztel állatokon, nem használ olyan összetevőket, amelyek vegetáriánusok számára nem megfelelő állati eredetű anyagokat tartalmaznak, és csakis olyan cégektől vásárol nyersanyagokat, amelyek nem használnak és nem végeztetnek más cégekkel állatkísérleteket, és a jövőben sem tervezik állatkísérletek bevezetését. Meggyőződésük, hogy az állatkísérletek elfogadhatatlanok. Természetesen elismerik, hogy a vásárlók biztonsága fontos, de ezt állatok használata nélkül is biztosítani lehet.

Nem vásárolunk összetevőket olyan beszállítóktól, amelyek a 2007. június 1-jei fix határidőnk után végeztek, megbízást adtak, vagy részt vettek állatkísérletekben, kivéve, ha a beszállító elkötelezi magát amellett, hogy a jövőben nem végez több állatkísérletet, és hogy helyettük a Lush által elfogadott in vitro (vagyis kontrollált környezetben, nem élő organizmusban végzett) alternatívákat használja. – vallja a cég.

És bár elismerik a REACH szabályozás (a vegyi anyagok regisztrálása, értékelése, engedélyezése és korlátozása) elkerülhetetlen kivételét, a Lush egyrészt továbbra is biztatja a beszállítókat, hogy az anyagok biztonságát ne állatokon való tesztelési megoldásokkal végezzék, másrészt anyagilag támogatja az egyéb tesztelési megoldások fejlesztését.

A Lush-t az első naptól fogva erre az irányelvre alapozták – és hiszik, hogy ez bizonyítja, hogy igenis lehetséges az állatkísérletek teljes mellőzésével termékek széles skáláját kifejleszteni, előállítani és értékesíteni. Alapítóik még előző cégük, a Cosmetics to Go vezetése során, 1993 júniusában vezették be ezt az irányelvet. Így amikor 1995-ben elindították a Lush-t, a cég eleve ennek az irányelvnek a követésével kezdte meg működését – és azóta is ragaszkodik hozzá.

KITARTÓ HARC AZ ÁLLATKÍSÉRLETEK ELLEN

A vállalat ellenérzése ezzel a “tudománytalan és kegyetlen módszerrel szemben” az évek elteltével sem csökkent, állítják, hogy a Harc az állatkísérletek ellen nemcsak a Lush állásfoglalása és irányelve, de élethosszig tartó célja és alapértéke is. A Lush világszerte folytatja harcát az állatkísérletek ellen – felemelik ellene a hangjukat, állatjogi kampánycsoportokkal társulva felhívják rá a figyelmet, lobbiznak ellene és edukálnak – addig, amíg az állatkísérletek végre a múlté lesznek.

Az elköteleződésünk az állatkísérletek elleni harcban azt is jelenti, hogy a Lush tetteit számos olyan állásfoglalás és irányelv határozza meg, amelyek biztosítják, hogy a cég működése mentes marad az állatokon való teszteléstől, és amelyekkel szélesebb körbe is elérve világszerte segíthetünk eltörölni az állatok kísérletekben való használatát.

– ismertette a kozmetikai cég.

Ha szeretnéd látni, hány különböző módon dolgoznak az állatokért, több információhoz kattints IDE!

KAPCSOLÓDÓ

Svájc lehet az első ország, ahol betiltják az állatkísérleteket

Marci

Felesleges állatkísérleteket végezhet Elon Musk egyik cége?

magyarallatvedo

Te is tehetsz az indokolatlan állatkísérletek visszaszorításáért!

magyarallatvedo