Emlékeznek még arra a horrortanyára, amiről még tavaly márciusban számoltunk be? Egy Pest megyei településen, Nyársapátin egy házaspár döghúson tartotta kutyáit, halott állatok voltak a tanyán szétszórva, a még élő haszonállatok is trágyában vegetáltak.
Az ügyészség az alábbi közleményt hozta nyilvánosságra, melyet változtatás nélkül adunk közre, a véleményünk és a tények a közlemény után találhatóak.
A Nagykőrösi Járási Ügyészség vádat emelt egy házaspár ellen, akik tanyájukon nem megfelelő körülmények között tartották állataikat. A vádirat szerint a házaspár mindkét tagja őstermelő és Nagykőrös környéki tanyájukon gazdálkodtak. A tanyán nagyszámú állatot, így egy szamarat, több lovat, tizenöt szarvasmarhát, több sertést és tizennégy kutyát is tartottak. Az elkövetők azonban az állattartáshoz nem biztosították a megfelelő körülményeket. A kutyákat rövid láncon, a nap és eső ellen védő tető, valamint elegendő táplálék és ivóvíz nélkül tartották. Több eb táplálékaként a tanyán – szintén nem megfelelően tartott – szarvasmarha borjak elhullott teteme szolgált. A kutyák egy része veszélyesen lesoványodott.
A szarvasmarhák és a sertések helyét nem takarították, így az állatoknak trágyában kellett állniuk, illetve feküdniük, ezáltal különböző fertőzések, betegségek veszélyének tették ki őket. A tanyán legalább három szarvasmarha el is pusztult, amelyek tetemét nem szállították el, azok a tanyán hevertek, részben eledelül szolgálva más állatoknak. A tanyán található szamár a gondozás hiánya miatt erősen szennyezett szőrzettel rendelkezett és lesoványodott. A házaspár állattartói magatartása az állatoknak szenvedést okozott és alkalmas volt arra, hogy maradandó egészségkárosodásukat illetve pusztulásukat okozza. A Nagykőrösi Járási Ügyészség a férfi és a nő ellen állatkínzás bűntette miatt emelt vádat.
És ami kimaradt a közleményből: Nisóczi József Levente, a Pest Megyei Főügyészség szóvivője közleményében azt írta, hogy a meghozandó büntetővégzésben
felfüggesztett börtönt kértek a párra, azzal, hogy rendeljenek ki melléjük pártfogót, aki ellenőrzi, hogy megfelelően betartják-e az állattartás szabályait.
Értik, ugye? Van 14 kutya, akiket elhullott borjakkal „táplálnak”, sz.rban fetrengő, döglődő tehenek és szamarak, gondozás nélkül és erre jön az ügyész, hogy a bíró majd adjon egy jó felfüggesztettet a párnak. Azért írtuk, hogy „majd”, mert első körben az ügyészség azt állapította meg, hogy állatkínzás nem történt. Mégegyszer: Nem történt állatkínzás. Most mutatunk néhány képet, aminek megtekintését csak erős idegzetű olvasóinknak ajánljuk.
Ennek az akitának a TELJES nemi szervét el kellett távolítani, olyan szinten volt súlyosan beteg…
Ez itt egy kutyaház, nem pedig egy traktor. Itt vegetált láncon ez a bull-típusú kutya, elé dobva egy tetem…
Szóval miután az ügyészség is látta ezeket a képeket, -amikhez hasonlót a helyszínelő rendőrök (akik egyébként tökéletesen végezték a munkájukat) is készítettek- az ügyész hátradől a székében és elégedetten megállapítja, hogy igen, egy felfüggesztettet érnek ezek a cselekmények. Most komolyan! Milyen paradigmaváltásra lenne szükség, hogy [perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]legyen végre egy tökös ügyész és egy tökös bíró, akik azt mondják, hogy itt az elég, takarodjanak évekre börtönbe az állatkínzók![/perfectpullquote]
Mert itt mi történik majd? Lesz egy tárgyalás, aminek a végén a bíró felfüggesztett börtönre ítéli az állatkínzó házaspárt, az ügyész meg mivel ő is csak felfüggesztettet kért, nem akar fellebbezni, hogy letöltendőt kapjanak az állatkínzók, így elfogadja az ítéletet. Ennyi…
Szóval tisztelt bíróság! Legyenek szívesek végre komolyan venni a büntetőjogot és a törvények teljes szigorát alkalmazni, ugyanis Magyarországon elég jók az állatvédelmi törvények csak a bírók nem mernek büntetni. Ha ennél az ügynél a bíró úgy gondolná, hogy itt az idő példát statuálni, azért a magyar állatvédő társadalom nagyon hálás lenne.
És, hogy a cikk végén legyen hepiend is: Ők itt Traktor és Matuka, akik szerencsésen megmenekültek:
És Traktor napjainkban:
Szilvási Péter
Magyar Állatvédelem