Image default

Ezrek rendelnek majomkínzó videókat az interneten

Ezrek rendelnek majomkínzó videókat az interneten – közölte a megdöbbentő tényt a Napi.hu. A majomkínzó videókat a Facebookon és Telegrammon értékesítik az állatkínzók, akik személyre szabott tartalmakat gyártanak az ügyfeleiknek. 

Mint írják, a BBC egy éven át tartó nyomozása egy globális, szadista majomkínzó hálózatot leplezett le. A hálózat Indonéziától az Egyesült Államokig terjed. A World Service több száz ügyfelet talált az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, és még számos országban, akik indonéziaiaknak fizettek azért, hogy filmre vegyék ahogy megkínozzák, majd megöljék a hosszúfarkú makákóbébiket.

A kínzókör a YouTube-on kezdte életét, majd a Telegram titkosított üzenetküldő alkalmazás privát csoportjaiba költözött. A rendőrség már üldözi a vevőket, és sokukat már le is tartóztatták.

A BBC újságírói beépültek a Telegram egyik fő majomkínzó csoportjába, ahol több százan gyűltek össze, hogy szélsőséges kínzási ötleteket vitassanak meg. Majd Indonéziában, valamint más ázsiai országokban embereket bízzanak meg azok végrehajtásával.

A szadisták célja az volt, hogy az ügyfeleik igényeinek megfelelő, testreszabott filmeket készítsenek, amelyekben hosszúfarkú makákóbébiket bántalmaznak, kínoznak, és esetenként kegyetlenül kivégeznek.

A nyomozás

Jelenleg világszerte legalább 20 ember ellen folyik nyomozás. Köztük három, az Egyesült Királyságban élő nő ellen, akiket a rendőrség tavaly letartóztatott, majd a nyomozás során szabadon engedett. Egy, az Egyesült Államok Oregon államában élő férfi ellen is nyomoznak.

Mike McCartney, az Egyesült Államok egyik legnagyobb videóterjesztője, akit „A kínzókirály” fedőnéven ismernek, beszámolt arról, hogy hogyan csatlakozott az első Telegram-majomkínzó csoporthoz.

Szavazást indítottak. Akarod, hogy kalapácsot használjanak? Akarod, hogy fogóval kínozzuk? Akarsz-e csavarhúzót? Ez a videó volt a leggroteszkebb dolog, amit valaha láttam

– mondta a McCartney.

A BBC két másik fő gyanúsítottat is azonosított, akik ellen most az amerikai belbiztonsági minisztérium (DHS) nyomoz. Stacey Storey-t, egy 40-es éveiben járó alabamai nagymamát, akit a közösségben “Szadistaként” ismertek, és egy “Mr Ape” név mögött rejtőző férfit.

Mr Ape a BBC-nek adott interjúban bevallotta, hogy legalább négy majom haláláért, és még több majom megkínzásáért volt felelős. Elmondása szerint rendkívül brutális videókat rendelt, akárcsak Stacey Storey. Az alabamai nagymama telefonját lefoglalták a belbiztonsági minisztérium ügynökei, akik közel 100 kínzási tartalmat találtak. Valamint bizonyítékot arra, hogy ő fizetett néhány, a legszélsőségesebb videók elkészítéséért.

Mr Ape, Stacey Storey és Mike McCartney három az öt fő célpont közül a folyamatban lévő belbiztonsági nyomozásban. Akár hét év börtönbüntetésre is számíthatnak, ha a DHS által gyűjtött bizonyítékok alapján vádat emelnek ellenük.

Paul Wolpert különleges ügynök elmondta, hogy a bűnüldöző szervek részéről minden érintettet mélyen megdöbbentett az állítólagos bűncselekmények jellege:

Bárki, aki részt vett a majomkínzó videók megvásárlásában vagy terjesztésében, számíthat arra, hogy valamikor kopogtatnak az ajtón

– mondta Wolpert. Hozzátette, hogy nem fogják megúszni a dolgot.

Nemrég az indonéz rendőrség is letartóztatott két kínzással gyanúsított személyt. Asep Yadi Nurul Hikmah-t állatkínzással és védett állatfaj eladásával vádolták, majd három év börtönbüntetésre ítélték. M Ajis Rasjanát nyolc hónapot kapott, ami az állatkínzásért kiszabható maximális büntetés.

A közösségi média válasza

A majomkínzásról készült videók továbbra is könnyen elérhetők a Telegramban és most már a Facebookon is. A BBC nemrégiben több tucatnyi, extrém tartalmakat megosztó csoportot talált, némelyiknek ráadásul több mint 1000 tagja van.

Az ilyen szélsőséges, grafikus tartalmak terjedését tapasztaltuk, amelyek korábban rejtve voltak, most azonban nyíltan terjednek az olyan platformokon, mint a Facebook

– mondta Sarah Kite, az Action for Primates állatvédő szervezet társalapítója.

A Facebook egyik szóvivője elmondta, hogy nem engedik meg az állatkínzás népszerűsítését a platformon, így ezek eltávolításra kerülnek, amint tudomást szereznek róla.

Kite arra is felhívta a figyelmet, hogy az Egyesült Királyságban a törvények frissítésére lenne szükség. Mindezt azért, hogy könnyebben lehessen felelősségre vonni azokat a személyeket, akik fizetnek a kínzással kapcsolatos videók elkészítéséért.

Ha valaki proaktívan részt vesz a fájdalom okozásában azzal, hogy fizet érte, és megadja a listát azokról a dolgokról, amelyeket az állattal akar tenni, akkor erősebb törvényeknek kell lenniük, hogy felelősségre lehessen vonni őket

– mondta.

A YouTube a BBC-nek adott nyilatkozatában közölte, hogy az állatkínzásnak nincs helye a platformon. Közölte továbbá, hogy a vállalat keményen dolgozik a jogsértő tartalmak gyors eltávolításán.

Csak ebben az évben több százezer videót távolítottunk el és több ezer csatornát szüntettünk meg, mert megsértették az erőszakos és grafikus tartalmakra vonatkozó irányelveinket

– áll a közleményben.

A legbrutálisabb csoportoknak otthont adó Telegram azt állítja, hogy elkötelezett a felhasználók magánéletének és az emberi jogoknak, például a szólásszabadságnak a védelme mellett. Hozzátették, hogy moderátorai nem tudnak proaktívan járőrözni a privát csoportokban.

(Forrás: Napi.hu, Fotó: Euronews)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

A záhonyi határállomáson hagyták Kátyát

magyarallatvedo

Gyermekáldás volt a Fővárosi Állatkert Pálamházában lakó majmainál – VIDEÓVAL

magyarallatvedo

Az egy hónapos örvös mangábé édesanyja hasán kapaszkodik élete első heteiben

Marci