Pfeiffenberger Tímeával és Pfeiffenberger Andréval már beszélgettünk korábban, hiszen a 2019-es stuttgarti macska világkiállításon elhozták a világ legszebb cicája címet, valamint mindegyik kiállított, saját tenyésztésű macskájuk különdíjat nyert. Ekkor már említette Tímea, hogy idén novemberben egy újabb külföldi kiállításra készülnek. A szintén Stuttgartban megrendezett eseményről természetesen nem üres kézzel tértek haza; kétség sem fér hozzá, hogy Magyarországon jelenleg ők a macskatenyésztés Rolls Royce-ai. Tímea és André mesélt nekünk az újabb sikerekről.
A novemberi nemzetközi kiállítást Németország legnagyobb nemzetközi egyesülete, a Felidae e.V rendezte meg. A nagy volumenű eseményen 12 bíró bírálta a cicákat, Brazíliából, Lengyelországból, Franciaországból, Hollandiából, Spanyolországból, Olaszországból, Romániából érkeztek, és természetesen német bírók is jelen voltak.
„A két felnőtt cicánk nemzetközi bajnok lett. 11 nominálást, és 6 fajtagyőztes serleget sikerült haza hoznunk, mindkét saját tenyésztésű cicánk Best in Show lett, azaz a kategória legszebb macskája” – mesélte Tímea, hogy milyen díjakkal tértek haza Magyarországra.
Laikusok számára talán nem egyértelmű, hogy a bírák mi alapján döntenek, milyen protokoll a megszokott egy ilyen versenyen.
Mint André elmondta, már a kiállítás megnyitása előtt ellenőrzik a cicák egészségügyi és mentális állapotát, az oltások dokumentációit, és a chip leolvasásával azonosítják a cicákat. A kiállítás ideje alatt folyamatosan fajtabemutatók és díjátadók zajlanak a színpadon, továbbá a gazdit kereső cicákat is bemutatják, ha tenyésztő kéri, ilyenkor az egyesület elnöke részletes tájékoztatást tart a fajtáról, valamint hogy hogyan kell tartani az adott fajtát.
„Idén mi is éltünk ezzel a lehetőséggel, bár nem volt eladó cicánk, de a fajta eredetének tisztázását fontosnak tartottuk, mert annak ellenére, hogy jelenleg világszinten a legdivatosabb fajtáról beszélünk, még mindig tévhitek övezik. Az emberek nagy része még mindig nem tudja, hogy szőrtelenségük természetes mutáció” – folytatta a gondolatmenetet Tímea.
A macskatenyésztő hozzátette, hogy az egyesület elnöke, Anna Nothoff, aki egyébként All Breed bíró (ez azt jelenti, hogy minden fajta bírálatához van végzettsége és jogosultsága) mindegyik díjuk átadásánál ismertette a fajtát, amit ők természetesen fel is töltöttek a Facebook-oldalukra.
A bíróknak több szempontot kell figyelembe venniük: fejforma, a fülek formája, mérete és elhelyezkedése, szemforma, profil, áll, a test formája és mérete, a farok, a lábak, a mancsok, a szőr vagy bőr minősége és színe, illetve az ápoltságuk. Minden ilyen bírálatnál kitöltésre kerül egy bírálati lap, melyek alapján a későbbi jelöléseket és díjakat döntik el. Ezeket a kiállítás végén a kiállító megkapja.
Végül pedig ha a cicát jelölik valamelyik kategóriában, további bírálatokon vesz részt, immár nem feltétlenül a saját fajtájával, hanem az adott kategóriában jelölést kapott többi cicával.
Gratulálunk Tímeáéknak az eredményekhez, további hasonló sikereket kívánunk nekik!
magyarallatvedelem.hu