Image default

Felelőtlen gazdik, hanyag közterület-felügyelet: egyre több a kutyatámadás az I. kerületben

Nagyon rossz a helyzet a budai Vár környékén, mert egyre több a kutyatámadás a felelőtlen gazdik miatt, akik póráz nélkül sétáltatják az ebeket – még lakossági fórumot is össze kellett hívni. Kiderült: a felelős gazdiknak is elegük van, nincs elég közterület-felügyelő, az önkormányzat pedig a kutyásokra bízná a „belháborújuk” megszüntetését– írja a Metropol.

Volt, akit lábhajlaton haraptak, volt, hogy egy nagytestű kutya gyerekeket és kisebb kutyákat is megtámadott – mindez az elmúlt időszakban történt a budai Várban és a környékén. Ami az összes esetben közös: nem volt póráz a kutyákon, a gazdáik pedig nem tudtak parancsolni négylábúiknak. Pedig a Vár területén még külön rendelet is van arra, hogy tilos az ebeket póráz nélkül sétáltatni. A Metropol ellátogatott a Várnegyedbe.

„Az utóbbi időben több bejelentés és panasz is érkezett a póráz nélkül sétáltatott kutyák kapcsán, ezért a fórum első témája ez lesz” – írta az I. kerületi önkormányzat a Facebook-oldalán. A fórumon azonnal kiderült, hogy nem véletlen, hogy pont a Várnegyedben a legrosszabb a helyzet: a kerületben ugyanis 800 regisztrált eb van, és még ezekhez jön a nem hivatalos úton vásárolt állatok száma, miközben az I. kerület területe mindössze 3 és fél négyzetkilométer.

A fórumon jellemzően felelős gazdik voltak, akik sérelmezték, hogy senki nem foglalkozik a gondjukkal, a közterület-felügyelők pedig nem a póráz nélkül kutyát sétáltatók bírságolásával vannak elfoglalva. A fórumon V. Naszályi Márta polgármester is jelen volt, de az idő nagy részében a laptopjával volt elfoglalva, a kerületiek által feltett kérdések megválaszolását átadta beosztottjainak.

Dr. Hámori Zsolt, I. kerületi állatorvos beszámolt róla, hogy évente 11-13 olyan harapásos esettel találkozik, amelyeknél neki kell megkeresnie a gazdát. Az állatorvos szerint elég, ha a támadó állat nevét tudják, vagy megjegyzik a fajtáját, a kinézetét, akkor ő ezek alapján már meg tudja találni a kutyát, így kiderülne, hogy oltott-e, és van-e chipje az agresszív négylábúnak.

A beszélgetés során kiderült az is, az I. kerület két legfelkapottabb kutyás helye, a Tabán és a Vérmező nem a kerület kezelésében van, hanem a fővároséban. A fórumon mégsem volt senki a jelen tőlük. De azt mondják, folyik az egyeztetés, és ha minden jól megy, novembertől már a helyi önkormányzat felügyelheti ezeket a területeket.

Az mindenesetre kiderült: a kerület a kutyásokra bízná, hogy oldják meg a problémájuk megoldását – miközben az egyfajta megoldás lehetne, ha a közterület-felügyelők jobban figyelnék és bírságolnák a szabálytalanul kutyát sétáltatókat.

(Forrás: Metropol, Fotók: MTI, Metropol)

KAPCSOLÓDÓ

Akkora a hőség, hogy ventilátoros ruhával hűtik az állatokat Tokioban

Eszti_mav

Négy pilléren alapul a megújuló állatvédelmi program

magyarallatvedo

Kegyetlen természetkárosítás Kiskunhalason – FOTÓKKAL

magyarallatvedo