Image default

Árva füleskuvik fiókákat mentett meg a Sóstó Vadvédelmi Központ

Árva füleskuvik fiókákat mentett meg a Sóstó Vadvédelmi Központ. Az apróságok közül egyet már sikeresen adoptáltak is egy ismert fészelkaljba.

Az árvaként a Központba került füleskuvik (Otus scops) fiókák nagyon aranyosak, sokkal nagyobbak nem lesznek felnőttként sem – osztotta meg közösségi bejegyzésében a Sóstó Vadvédelmi Központ.

Az apróságok közül egyet már sikeresen adoptáltak is egy ismert fészelkaljba – tették hozzá. A füleskuvik az egyetlen vonuló bagolyfajunk, nagyon jól alkalmazkodott a városi környezethez is.

Mint megemlítették, sok helyen D-típusú odúkkal segítik megtelepedésüket. Mivel főleg rovarokkal táplálkozik, a különféle rovarölőszerek felelőtlen használata komolyan veszélyeztetik állományát, akárcsak a fecskék esetében.

Pár napja fészekből kipottyant, apró gyöngybagoly életét mentette meg a Sóstó Vadvédelmi Központ!

Sajnos a két testvére nem élte túl a zuhanást. 

Gyöngybaglyok (Tito alba) költöttek Soponyán egy családi ház csúcsfalának deszkázatában – írja közösségi oldalán a Sóstó Vadvédelmi Központ.

Az üregbe alulról jártak be a szülők, de sajnos a résen kiesett a nevelt három fióka. Ebből kettő nem élte túl az esést, egy viszont sértetlenül megúszta a zuhanást. Az alsó deszkák pótolva lettek és felül meg lett nyitva az üreg, így lett visszahelyezve a fióka egy kis ácsmunka után. Este a szülők visszatértek és egy fiókájuk újra ott várta őket, így már biztonságban felnevelhetik – jegyezte meg a Központ.


Mint írták, ez a bagolyfaj kifejezetten szereti a templomtornyokat és nagyobb állattartó hodályokat, ám egyre inkább kiszorult ezekből és állománya erős csökkenést mutat a megyében. A gyöngybagoly védelméhez fontos a lakosság bevonása, az új költőhelyek megismerése az ehhez hasonló esetek megelőzése miatt. Az idei évben Horváth Csaba munkatársun a MME – Magyar Madártani Egyesület megyei gyöngybagolyvédelmi koordinátoraként szabad idejében elkezdte felmérni mind a 108 Fejér vármegyei település templomát. “Igyekszünk újra bagolybaráttá tenni ezeket az épületeket megyeszerte az egyházközösségekkel együttműködve, mert igenis minden templomnak legyen újra saját baglya!” – hangsúlyozták.

Kérik továbbá, hogy aki tud ilyen gyöngybagoly költésről a környezetében, kérjik vegye fel velük a kapcsolatot elérhetőségeinken keresztül.

Te is támogathatod a mentést

Ha Te is szeretnéd támogatni a Vadvédelmi Központ erőfeszítéseit, az alábbi módon teheted meg:

Sóstó Vadvédelmi Központ
📲: +36-70-526-2793
📧: vadvedelem@varosgondnoksag.hu
🏡: 8000 Székesfehérvár, Szárcsa utca 37.
Támogasd a természet- és állatvédelmi törekvéseinket!
Sóstó Természetvédelmi Alapítvány 🐾
Raiffeisen Bank Zrt.
Számlaszám: 12001008 – 01868437 – 00100004
IBAN: HU 46 12001008 – 01868437 – 00100004
(Forrás: Sóstó Vadvédelmi Központ, Fotó: Pintér Zsófia, Horváth Csaba)

KAPCSOLÓDÓ

Apró fülesbagoly fióka életét mentette meg a marcali iskola titkára

Erik

Az utolsó csapat meggyógyult fehér gólya is visszanyerte szabadságát és elindult Afrikába!

Erik

Autógázolt gyöngybagoly életét mentették meg Sóstón

Erik