A politikus nemrégiben közösségi oldalán jelentette be: amint a Covid-helyzet megengedi, törvényjavaslatot nyújt be az állatok gyógyulásához szükséges termékek és szolgáltatások drasztikus áfacsökkentése érdekében Most Varga Mihály, pénzügyminiszternek szegezte a kérdést: „Mikor tervezik az állatok gyógyulásához kapcsolódó termékek és szolgáltatások áfájának csökkentését megvalósítani?
„A koronavírus világjárvány okozta recesszió és bizonytalan gazdasági környezet rendkívüli kihívások elé állította az állatvédő szervezeteket, a menhelyeket és az állattartókat is. Az állatvédelemmel foglalkozókat a válság különösen hátrányosan érintette, hiszen többségük a jószándékú adományozók segítségével tudja mindennapos likviditási problémáit megoldani, a pandémia következtében azonban a felajánlások is elmaradna” – véli Dr. Fülöp Erik országgyűlési képviselő.
A politikus közösségi oldalán felhívta arra is a figyelmet, hogy az állatvédő szervezetek kiadásainak jelentős része az állatorvosi költségekből származik, de a gyakran horribilis végösszegű állatorvosi számlák kifizetése a felelősen gondolkodó állattartók számára is nehézséget jelent.
„Éppen ezért úgy vélem, hogy jelen gazdasági helyzetben releváns segítséget jelentene számukra az állatok gyógyulásával kapcsolatos termékek és szolgáltatások áfájának megszüntetése, vagy 5 százalékra történő mérséklése” – húzta alá a politikus, aki írásbeli kérdést nyújtott be Varga Mihály pénzügyminiszternek, akinek a rendelkezések értelmében 30 napon belül válaszolnia kell arra a kérdésre, tervezi-e az állatok gyógyulásához kapcsolódó termékek és szolgáltatások áfamentességének bevezetését, vagy öt százalékos szintre történő mérséklését.
Mindemellett az országgyűlési képviselő arra is kíváncsi volt, milyen konkrét intézkedéseket tesz a kormány a likviditási problémákkal küzdő állatvédő szervezetek és menhelyek megsegítésére, illetve milyen támogatásokra számíthatnak az állattartó.
magyarallatvedelem.hu