Image default

Így mentik a vadállományt az ország legnagyobb ártéri erdejében

A Gemenci Ökoturisztikai Központ legfrissebb bejegyzésében bemutatta, hogyan segítik az ártéri erdőben élő vadállományt az árvíz közeledtével. Az erdészek célja, hogy a vadakat időben biztonságos területekre tereljék, ezzel biztosítva túlélésüket az áradások idején.

Előrejelzés alapján történő felkészülés

A vízügyi előrejelzések alapján a szakemberek már hetekkel az árhullám előtt megkezdik a felkészülést. A hullámtérben található vadvédelmi dombokat, régi nyári gátakat, és az úgynevezett ármentett területeket takarmánnyal töltik fel. Ezek a magaslatok – amelyek még a kalocsai érseki uradalom idejéből származnak –

kulcsfontosságú szerepet játszanak az állatok túlélésében.

Hogyan segíti a takarmányozás a vadakat?

A védett területek takarmánnyal való ellátása lehetővé teszi, hogy a vadállatok, mint a gímszarvasok és a vaddisznók, több héten keresztül elviseljék az árvízi helyzetet. Az áradás idején ezek a fajok, amelyek normális körülmények között kerülnék egymás társaságát, békésen osztoznak az ellátott területeken, hiszen mindannyiuk célja a túlélés.

Vadmentés Gemencen

A központ munkatársai Sétáló Jánossal közösen járták be a Gemenci erdő keselyűsi és szomfovai részeit, hogy bemutassák, hogyan valósul meg a vadmentés a gyakorlatban. A felkészülésnek és a rendszeres ellenőrzésnek köszönhetően az állatok nagyobb eséllyel vészelik át a kihívásokkal teli időszakot.

Magyar Állatvédelem, Fotók: Gemenci Ökoturisztikai Központ, Baricz Árpád

KAPCSOLÓDÓ

Mára vadállományt mentik a Gemencben az árvíz elől

magyarallatvedo

A kutyasétáltatás korlátozását kéri a polgármester az árvíz miatt ebben a városban

Eszti_mav

Három kutyával indul életeket menteni az árvíz sújtotta Líbiába a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat

Eszti_mav