Image default

Így is lehet: műlábbal is teljes életet él az ázsiai elefánt

Egy mentett elefántot nemrég műlábbal láttak el, hogy újra képes legyen járni – szúrta ki az Index. Az elefánt ma már teljes életet él.

Mint bejegyzésükben írták, a Chhouk névre hallgató, 11 éves ázsiai elefántnak fiatalon amputálni kellett a végtagját, miután egyéves korában csapdába esett.

Hányattatott sorsa után a Wildlife Alliance kambodzsai természetvédelmi szervezet fogadta be. Partnere, a Paradise Wildlife Park segített finanszírozni egy újrahasznosított gumiból készült lábprotézist.

Chhouk a megmentése óta egy védett rezervátumban él, és láthatóan mára már teljesen megszokta a protézisét, amellyel szaladni is képes.

A modern technológiának hála, már az állatok is kaphatnak művégtagokat

Az állatok és a technológia közötti kapcsolat mindig is lenyűgözte az embereket, és a modern tudomány és orvostudomány fejlődésével olyan lehetőségek nyíltak meg, amelyek előtt korábban elképzelhetetlenek voltak. Az egyik ilyen fejlődési terület az állatok számára készített művégtagok.

Nem csak az emberek szenvedhetnek baleseteket vagy betegségeket, amelyek következtében végtagjaik elveszhetnek vagy sérülhetnek. Ez komoly problémát okozhat az állatok életminőségében és mozgékonyságában is. Azonban a modern protetikus technológiák lehetővé teszik a művégtagok kifejlesztését és alkalmazását az ő számukra is.

A tudósok és mérnökök speciális művégtagokat terveznek és készítenek az állatok számára, figyelembe véve az adott faj anatómiáját és mozgásigényeit. Ezek a művégtagok lehetővé teszik az élőlények számára, hogy újra mozogjanak és viszonylag normálisan éljenek, még akkor is, ha elveszítették eredeti végtagjukat.

A művégtagok alkalmazása nagyban javíthatja az állatok életminőségét és visszatérését a természetes környezetükbe. Például a sérült szárnyú madarak repülőképesek lehetnek újra, a négy lábát elvesztett kutyák játszhatnak és futkározhatnak, és a tengeri élőlények újra úszhatnak a tengerben.

Az állatok számára készített művégtagok nemcsak az ő életüket javítják, hanem fontosak a tudomány szempontjából is. Ezek révén új technikák és eszközök fejlesztése történik, amelyek a humán orvostudományban is hasznosak lehetnek.

Művégtagot adni az állatvédelem egyik módja, hogy segítsünk és gondoskodjunk a sérült és hátrányos helyzetű állatokról. Az ilyen technológiák fejlődése lehetőséget nyújt az állatok életminőségének javítására, a rehabilitációra és a számukra fontos tevékenységek visszaállítására. A tudomány fejlődése és az állatvédelem együttes erőfeszítései lehetővé teszik, hogy még több állat élvezhesse az életét a művégtagok által nyújtott segítség révén.

(Forrás: Index)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

200 elefántot ölnek le, hogy ne halljanak éhen az emberek

Eszti_mav

Megérkezett Kambodzsába „a világ legmagányosabb elefántja” + VIDEÓ

magyarallatvedo

Tortával köszöntötték a születésnapos elefántokat az állatkertben

Erik