Egy ázsiai elefánt egészen ritka módon egy ikerpárt hozott világra Thaiföldön. Az esetet a BBC beszámolója szerint a gondozók csodaként írják le.
Zavart okozott az anyaelefántban a második kicsi születése
Chamchuri, a 36 éves elefánt, múlt pénteken adott életet egy hím borjúnak az Ayutthaya Elephant Palace és Royal Kraal parkban. A születés után azonban, miközben a gondozók a borjút tisztították és lábra állították, egy második borjú, egy nőstény, is megszületett, ami pánikot okozott az anyának.
A gondozóknak vissza kellett tartaniuk a zavarodott anyát, hogy ne lépjen rá az újszülöttre.
Az egyik gondozó sérülést szenvedett a tumultusban.
A közösségi médiában megjelent drámai felvételeken látható, ahogy a gondozók – helyi nevükön mahoutok – sietve elválasztják a nőstény borjút az anyjától, miközben a szülésből származó vér még mindig látható az anya hátsó lábain.
Igazi csoda egy elefánt ikerpár születése
Az elefántikrek csak az elefántszülések egy százalékában fordulnak elő, és a hím-nőstény ikerpár még ritkább a Save the Elephants kutatószervezet szerint.
Az ikrek születése óta a látogatók továbbra is özönlenek az Ayutthaya parkba, hogy megcsodálják az újszülötteket, akik anyjuk lábainál játszanak. Az újszülötteket a thai szokások szerint hét nappal a születésük után nevezik el. A park látogatói, köztük gyerekek már meg is csodálhatják az ikreket, de csak akkor, ha fertőtlenítik a cipőjüket és a kezüket.
„Mindig örömöt hoz, ha egy elefánt megszületik,” mondta Mr. Somwang mahout. Hozzátéve, nem kell, hogy ikrek legyenek. Az elefántbébik mindig örömet okoznak.
Mentett elefántok élnek a parkban
A park azt állítja, hogy elefántjait az utcán való koldulástól mentették meg. Mint ismert, Thaiföldön 1989-ben betiltották a természetes erdőkben történő fakitermelést, ami munkanélkülivé tette az iparágban dolgozó mahoutokat. Ez arra kényszerítette őket, hogy az elefántokat turisták számára mutatványokra tanítsák, ami 2010-ben szintén illegálissá vált.
Az ázsiai elefántok veszélyeztetett fajnak számítanak az orvvadászat, az illegális kereskedelem és az élőhelyük elvesztése miatt, az International Union for Conservation of Nature szerint. Thaiföldön több mint 3000 elefántot használnak turizmus céljából, ami több, mint bárhol máshol a világon.
Magyar Állatvédelem, forrás és fotók: BBC