Image default

Bőséges gyermekáldás Nyíregyházán: 11 indiai antilop született az elmúlt napokban!

Bőséges gyermekáldás Nyíregyházán: 11 indiai antilop született az elmúlt napokban! A kecses patások csordája már több mint 50 főt számlál!

Indiai antilopok születettek az elmúlt időszakban – osztotta meg örömmel közösségi oldalán a Nyíregyházi Állatpark.

Mint írták, az elmúlt 2 hétben ezidáig 11 aprósággal gazdagodott a gyűjtemény, így az ország legnagyobb csapata-mely az ázsiai elefántokkal él társbérletben – most már több mint 50 egyedből áll.

Az indiai antilop egyike annak a kevés antilopfajnak, amelynek nősténye és hímje lényegesen különbözik egymástól. A nőstények és a fiatal állatok sárgásbarna színűek, míg a kifejlett hímek csokoládébarnák. A hímeknek 60 centiméter hosszúságot is elérő csavarodott szarvuk van. Mindkét ivar szemkörnyékét világos gyűrű keretezi – tette hozzá az állatkert.

Júniusban először születtek indiai antilopok a Szegedi Vadasparkban!

A két borjú szépen fejlődik, és már a látogatók is megfigyelhették őket kifutójukban. Ezt közölte júniusban az intézmény közösségi oldalán.

szegedi állatkertben tavaly óta gondozzák az impozáns ázsiai antilopfaj egyedeit az elefántkifutóval szemközti erdei ösvény mentén található kifutóban. Májusig kellett várni arra, hogy világra jöjjenek az első borjak – írták.

Az indiai antilopoknál a hímek és a nőstények között jól látható a különbség már színezetben is, az előbbiek sötét-, míg az utóbbiak világosbarna színűek. Bár hajdan több millió egyed élt az Indiai-félsziget füves területein, számuk mára mintegy 50 ezerre csappant. Érdekes módon Amerikában, ahová vadászati célból telepítették, majdnem ugyanennyi egyede él – tudatták.

Az indiai antilop 120 centiméter hosszú, 70-80 centiméter marmagasságú. A bakok csavaros szarvának hossza megközelítheti a 70 centimétert is. Az antilopoknak kiváló a látása, hallása és szaglása, így hamar észlelik a veszélyt. Általában 5-50 egyedet számláló csordákban élnek, melyet egy domináns bak vezet. A bakok területüket védelmezik a többi hímmel szemben.

Az indiai antilopok rendkívül gyorsak, csúcssebességük elérheti akár a 80 km/órát is, ez elegendő ahhoz, hogy elmeneküljön a legtöbb támadó elől. Legfőbb ragadozója korábban az ázsiai gepárd (Acinonyx jubatus venaticus) volt, manapság leginkább a szürke farkasok (Canis lupus) ejtik el.

Az indiai antilopok másfél, kétéves koruk körül válnak ivaréretté. A nőstények öt-hat hónapos vemhesség után hozzák világra utódjukat.

(Forrás: Nyíregyházi Állatpark, Szegedi Vadaspark)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Négy fiatal huszármajom érkezett a Nyíregyházi Állatparkba!

Erik

Kecses indiai antilopok érkeztek Miskolcra

Erik

Vari ikrek születtek Nyíregyházán!

Erik