Image default

Jól ismert csepeli hattyú életéért küzd a Tollas Barát Madármentés

Jól ismert csepeli hattyú életéért küzd a Tollas Barát Madármentés. A madarat teljesen mozgásképtelenné tette a botulizmus. Szegény párát valahol a vízen párja és 5 fióka várja! 

Tegnap reggeli friss érkezőnk 8MK6, Csepelről, természetesen botulizmussal – osztotta meg a nagy beteg hattyú képét a Tollas Barát Madármentés.

Mint írták, a ritka szép gúnár – sajnos teljesen mozgásképtelen és gyenge. Még szomorúbb, hogy szegényt valahol a vízen a párja és 5 fióka várja.

“Drukkoljatok kérlek, jó nagy erőfeszítésre és csodára lenne itt szükség….” – tették hozzá.

A botulizmus

A botulizmus olyan, embereket és állatokat egyaránt érintő bakteriális eredetű mérgezés, amit a spórás formájú Clostridium botulinum által termelt anyagcseretermék, a rendkívül mérgező botulinum toxin okoz. A baktérium toxintermelése nagy mennyiségben csak 20°C felett történik, elsősorban a magas szerves anyagban gazdag, könnyen felmelegedő, sekély, oxigénszegény vizekben, valamint mocsaras, iszapos területeken képes nagymennyiségben felszaporodni. A botulinum toxin táplálkozásuk révén kerül be a madarak szervezetébe, ahol izombénulást, légzésbénulást okoz és szakértő segítsége nélkül pedig a madarak elhullásához vezet. Mérgezéskor az állatok lelassulnak, nehezen mozognak, fokozatosan lebénulnak, hasmenés tüneteit is mutathatják, majd leggyakrabban a légző izmok bénulása miatt megfulladnak – jellemezte a kórt a NÉBIH.

(Forrás: Tollas Barát Madármentés, Nébih)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Valaki viccesnek gondolta, ha zoknit húz egy hattyú fejére

magyarallatvedo

A jég fogságába esett hattyút mentettek meg hatalmas összefogással a Tisza-tavon!

Erik

Egyre több hattyú fagy bele a tavak jegébe, azonnal értesítsük az állatmentőket ha fogságba esett madarat látunk!

Erik