Image default

Eddig csak a macskák állhattak ott, ahol most már mi is

Keddtől látogatható az olasz főváros egyik legérdekesebb ókori műemlékegyüttese, ahol történelmi források szerint Kr. előtt 44-ben, március idusán leszúrták Julius Caesart.

A belváros szívében található Largo di Torre Argentina tér közepén található régészeti lelőhelyről van szó, amely az utóbbi években nem volt nyitva a nagyközönség előtt.

Az utcaszint alatti elhanyagolt területet kizárólag Róma egyik legnagyobb macskakolóniájának tagjai „látogathatták”. Nekik viszont külön honlapjuk is van, ami IDE kattintva nyílik meg.

Kik ezek a cicák?

A Torre Argentina macskamenhely macskatelepén macskák sétálgatnak a történelmi épületben, és önkéntesek kezelik őket, miközben sok látogató áll meg, hogy fényképeket készítsen és megcsodálja az állatokat.

Macskák Rómában„Ők kiváltságos macskák, idézőjelben, kóbor macskaként a szerencsétlenségükön belül. Egy olyan helyen vannak, amely tele van történelemmel és kultúrával” – mondta Valentina Faiella, a Torre Argentina egyik önkéntese.

„Itt gyilkolták meg Julius Cesart, de a macskákat ez nem érdekli. Az érdekli őket, hogy napozzanak,

hogy velünk, az önkéntesekkel legyenek, és hogy a látogatókkal legyenek, amikor jönnek. De nem ismerik Torre Argentina valódi történetét” – tette hozzá.

A menhelyen sok olyan macska él, amely egészségügyi problémákkal küzd, például vaksággal és fogyatékossággal, és a macskák sterilizálását az intézmény elsődleges feladatának tekinti. „Ha Rómában 30 évvel ezelőtt több mint 500 ezer kóbor macska volt, most körülbelül 90 ezer. Sokan vannak, de kevesebben. Rómában valójában az emberek és a turisták, akik idejönnek, gratulálnak nekünk, mert nincs kóbor macskaprobléma” – magyarázta Monica Baraschi önkéntes.

Macskák RómábanA macskák állítólag 1929-ben, a helyszínen végzett ásatások során kezdtek el bejutni a történelmi épületbe. A telepet magánszemélyek adományaiból finanszírozzák, és a macskák örökbe is fogadhatók.

A terület az ókori Róma egyik legtöbbet kutatott részének számít, ahol a birodalom története végigkövethető a köztársaságkortól kezdve a császárkoron át egészen a középkorig.

„Te is fiam, Brutus?”

Ókori források és a területet helyreállító régészek szerint ezen a helyen lett gyilkosság áldozata Julius Caesar, vagyis itt hangzott el a híres mondat, „Te is fiam, Brutus?”, amellyel a római diktátor halála pillanatában kérdőre vonta fogadott fiát, aki csatlakozott az összeesküvőkhöz.

Más értelmezések szerint Julius Caesart nem pontosan itt, hanem a közelben szúrták le: egy római hagyományőrző csoport minden év március 15-én vagy a közeli villamosmegállóban, vagy a Forum Romanumon idézi fel Julius Caesar halálát.

„Róma egyik legszebb és legértékesebb helyszínéről van szó, melyet most visszaadunk a lakosoknak és a turistáknak” – jelentette ki Miguel Gotor, a római polgármesteri hivatal kulturális tanácsnoka.

A régészeti terület restaurálása a Bulgari divatház finanszírozásával valósult meg, amely már több római műemlék megújítását támogatta.

A látogatás teljesen akadálymentes a kerekesszékesek, a vakok és gyengénlátók számára is. A belépés a rómaiaknak ingyenes, a máshonnan érkezőknek fejenként öt euróba kerül.

MTI – Ruptly – Magyar Állatvédelem

Vito, a műlábú cica lett az internet sztárja

 

KAPCSOLÓDÓ

Cica és kutya: olyanok, mintha ikrek lennének

magyarallatvedo

Tragédia: Két ember és két macska is meghalt, miután kigyulladt egy családi ház Patakon

Viki

Nagyon komoly korlátozást vezet be ez a város a macskák miatt

magyarallatvedo