A legendás rendőrkutya, Kántor és utódai ihlették azt a kötetet, amely nyáron jelent meg. Az apropó, hogy hetven évvel ezelőtt született Kántor, aki beírta magát a magyar kriminalisztika történetébe. A szerző Végh Attila Mihály, a Zsaru Magazin egykori munkatársa – írta meg a napokban indult Nyugdíjasbarát magazin.
Az alábbi videó a könyvbemutatón készült:
A Nyugdíjasbarát a Kántor öröksége című könyvről azt írja, hogy nem dokumentarista kiadvány, tartalmaz megtörtént eseteket, ír létező vagy egykor élt emberekről, de ugyanígy regényes elemeket is. A központban a német juhász, Kántor és az ő örökösei, leszármazottai állnak. A hihetetlen szimatú és kitartású kutya máig az egyik legsikeresebb rendőreb. Statisztikák szerint
aktív pályafutása alatt 78 ezer kilométert tett meg a szagot követve.
Előfordult, hogy másfél napon át egyfolytában loholt egy bűnöző nyomában.
Összesen 536 bevetésen vett részt vezetőjével, Tóth Tibor főhadnaggyal, azaz Csupatival.
Sorsa tragikus véget ért, akna robbant fel mellette, és a sérülései miatt el kellett altatni 1964-ben, de a legendája fennmaradt. Sőt, a génjeit is örökölte sok-sok generáció rendőrkutyája. Talán neki is köszönhető, hogy Magyarország vezető lett a rendőrebek képzésében, számos külföldi ország zsarui is itt nevelt állatokkal dolgoznak.
Kántor története két regényt is ihletett, valamint egy tévésorozat is készült Madaras József főszereplésével, amelyben a kutyát Kántor unokája, Tuskó játszotta. A most megjelent könyvben számos valóságos történet elevenedik meg, de olyanok is, amelyek a fantázia szüleményei.
A kötet tisztelgés a híres nyomkövető kutya és leszármazottai előtt, legfőbb mondanivalója a német juhász hihetetlen hűsége, kitartása és szeretete az ember, valamint a munkája iránt.
A könyvhöz az illusztrációkat a Zsaru Magazin fotóriporterei készítették.
Aki a teljes sorozatot meg szeretné nézni, az alábbi vidóban megtalálja:
police.hu és a Nyugdíjasbarát nyomán Magyar Állatvédelem