Image default

Keresztes vipera marta meg a magyar túrázót, mentőhelikopterrel vitték kórházba

Eddig ismeretlen körülmények között megmarta egy magyar férfi kezét egy keresztes vipera vasárnap az ausztriai Mariazell közelében – közölte a Lelépő turisztikai magazinoldal

Egyre rosszabbul lett a magyar kiránduló a kígyómarás után

A Kurierre hivatkozva a 24.hu. írja, hogy a balszerencsésen járt férfi egy csoporttal túrázott Mariazell környékén, amikor a keresztes vipera megmarta a kezét. Az, hogy pontosan hogyan történt az eset, egyelőre nem tudni. Az azonban biztos, hogy az incidens után továbbment, csakhogy egészségi állapota egyre romlani kezdett, így

VÉGÜL MENTŐHELIKOPTERREL KELLET A LEOBENI KÓRHÁZBA SZÁLLÍTANI.

A keresztes vipera mérgének viszonylag alacsony a toxicitása, marása ritkán halálos és van rá ellenszérum is. A méreg ugyanakkor huzamosabb ideig tartó kellemetlenséget és részleges bénultságot okozhat, a felépülés akár egy évig is eltarthat. A 24.hu szerint

MAGYARORSZÁGON UTOLJÁRA 2001-BEN FORDULT ELŐ TRAGIKUS VÉGKIMENETELŰ ESET.

A keresztes viperáról

A keresztes vipera Európa déli és középső részein honos, leginkább a száraz, sziklás területeket és a füves pusztákat kedveli. Általában rejtőzködő életmódot folytat, de előszeretettel napozik köveken, napos területeken.

NEVÉT A FEJÉN LÉVŐ KERESZT ALAKÚ FOLTOKRÓL KAPTA.

A vipera általában ötven-hetvenöt centiméter hosszú, testének színe változó, lehet sárgásbarna, szürkés vagy zöldes árnyalatú.

Marása komoly egészségügyi problémákat okozhat, így ilyen esetben azonnali orvosi ellátásra van szükség. Éppen ezért amennyiben túrázásunk során keresztes viperával találkozunk, ne próbáljuk megfogni, ne piszkáljuk, vagy ingereljük őt, hanem a lehető legnagyobb ívben kerüljük ki.

A túrázókra Magyarországon is veszély leselkedik, különösen a napokban Budapest több kerületében és Szegednél. Nyugat-nílusi lázat terjesztenek ugyanis az itt élő tigris szúnyogok. A betegségről és a csípés további következményeiről ebben a cikkben olvashatnak.

Jelentősen nőtt a rákosi viperák száma a Rákosivipera-védelmi Központban

Korábban közöltük, a férőhelyek jelentős bővítésének köszönhetően nőtt hazánk másik vipera fajának, a rákosi viperáknak a száma.  Mint írtuk jóval több ivarérett rákosi viperát tudtak párba állítani a Kiskunsági Nemzeti Park területén 2004 óta működő Rákosivipera-védelmi Központban. Teljes cikkünket ide kattintva tudja elolvasni.

(Forrás: Lelépő, fotók: Canva)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Szalmabálán önfeledten játszó rókákat örökített meg egy magyar fotós

Erik

Tündéri kis lile fiókákat gyűrűztek meg a Hortobágyon

Erik

A Kiskunsági Nemzeti Park felkészült, lassan ébredeznek a viperák hazánkban

Marci