Image default

Kiemelt küldetés a civil szervezetek segítése és a felelős állattartás népszerűsítése

Az Igazságügyi Minisztérium falai között tartott sajtótájékoztatót a mai napon Varga Judit igazságügyi miniszter, Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos, illetve Dr. Vetter Szilvia, az Állatvédelmi Központ vezetője. Az eseményen bejelentették: megkezdheti a működését a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány.

Varga Judit az elején kiemelte, hogy a Kormány a folyamatos konzultációra építi közéleti munkáját, ezért is indítottak 2021 februárjában online konzultációt „Közös ügyünk az állatvédelem” címen, melyre több mint 260 ezer válasz érkezett. Mindennek eredményeképp született meg Európa egyik legszigorúbb büntetőjogi szabályrendszere, amely kibővítette az állatkínzás minősített eseteinek körét. 

Az igazságügyi miniszter elmondta, az Országgyűlés egyhangúlag fogadta el a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány létrehozásáról szóló törvényjavaslatot 2022 október 25-én, majd a napokban sor került a bírósági nyilvántartásba vételre is. Hozzátette, a munkát még hatékonyabban lehet majd ellátni egy olyan stratégiai alapítvány közreműködésével, melynek célja, hogy szakmailag fejlessze az állatvédelmi munkát és mindenkit bevonjon, aki ezen a területen már hosszabb távú tapasztalatokat szerzett

Ovádi Péter megemlítette az elmúlt években elért eredményeket az állatvédelem területén, így kitért az Állatvédelmi Központ létrehozására, az állatvédelmi konzultációra, az ivartalanítási programokra, a Büntető Törvénykönyv szigorításokra és kóbor állat rendeletre is. Elmondta, hogy a tavaly májusban kiírt 500 millió forint keretösszegű pályázat rendkívüli sikerrel zárult, 187 szervezet részesült a nem mindennapi forrásból.

Ovádi megköszönte az állatvédelemmel foglalkozó civil szervezetek kiemelkedő munkáját, hiszen nélkülük a hazai állatvédelem nem működhetne. Leszögezte: az Alapítvány működése során is számítanak a szervezetek tapasztalataira és meglátásaira. Kiemelt figyelmet kívánnak fordítani az oktatási tevékenységen belül a fiatalabb generációkra, hiszen ők formálják a jövő állatvédelmét – az edukáció szükségességét és hasznosságát igazolta az Állatvédelmi Témahét is.

Olyan képzéseket fognak indítani, melyeknek köszönhetően az állatvédelmi szemlélet nagyobb szerepet fog kapni mind a hatósági eljárások során, mind a hétköznapokban is. További célként fogalmazta meg a gazdasági szervezetek bevonását az állatok védelméért végzett munkába, valamint további pályázati lehetőségek biztosítását a civil szervezetek számára.

Dr. Vetter Szilvia, az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző – és Módszertani központjának vezetője, a kuratórium elnöke hangsúlyozta a hossz távú gondolkodás fontosságát ezen a területen, majd ismertette az ügyvezető szerv további tagjait is: Dr. Fekete Sándor György – professor emeritus, állatorvos-doktor, a mezőgazdaságtudomány kandidátusa, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Laborállat-tudományi Egyesület elnöke, Gajdos László – Magyar Állatkertek Szövetségének elnöke, a Nyíregyházi Állatpark igazgatója, Gregor Bernadett – Jászai Mari-díjas magyar színésznő, érdemes művész, az állatvédelem, a felelős állattartás szószólója, valamint Pintér Adrienn – közgazdász, a BLACK DOG Állatvédő Alapítvány vezetője.

magyarallatvedelem.hu

KAPCSOLÓDÓ

22 kölyökkutyát mentettek meg a pénzügyőrök

Marci

Egy kóbor kutya mentette meg a balesetet szenvedett nő életét – VIDEÓVAL

magyarallatvedo

Észrevétlen vendég tette tiszteletét hazánkban

Marci