Image default

Szárnyaszegett szajkót mentett a koreai állatorvostan hallgató a Hortobágyi Madárkórházban!

Szárnyaszegett szajkót mentett a koreai állatorvostan hallgató a Hortobágyi Madárkórházban!

Szerencsére a madármentés egyre több állatorvostan hallgatót érdekel, és egyre több állatorvos is foglalkozik vele – írta bejegyzésében a Hortobágyi Madárpark -Madárkórház Alapítvány.

A hortobágyi madárkórházi gyakorlat, sokaknak előnyére válhat. Így gondolta Sooyeon Park is, aki Budapesten tanult, és tanulmányai végeztével, mielőtt hazájába, Koreába visszatér, további gyakorlat szerzése céljából érkezett vissza a Madárkórházba nyár elején. Itt éppen egy szajkó kezelése után látható.

A szárnysérülés kezelése számára is rutin eljárás volt. Köszönjük a munkáját és további sok sikert kívánunk a madármentés terén! – jegyezte meg a Hortobágyi Madárkórház. 

Orvostanhallgatók segítik a Hortobágyi Madárkórház mindennapi állatmentését!

Pár napja számoltunk be róla, hogy karitatív munka keretében mentik az állatokat a hallgatók! 

Debreceni Egyetem Katasztrófaorvosi és Karitatív Koordinációs Központjával való együttműködés alapján az idei évtől egyetemi hallgatóik is teljesíthetik itt önkéntes szolgálatukat – osztotta meg a Hortobágyi Madárpark -Madárkórház Alapítvány.

Mint írták, a karitatív munka terepi részének gyakorlatára való felkészítésben reményeik szerint segíthetik őket, és hasznos ismereteket szerezhetnek, amiket akár a kisállatok mentése során is kamatoztathatnak.

A képen munkatársuk, Bihari Dániel és Király András orvostanhallgató egy gólyát kezel.

Mint megjegyezték, a Szentpéterszegről érkezett gólya legalább kétnapos sérült volt érkezésekor, és sajnos nyüvek lepték el a sebet. A debreceni Kerekestelepi Egyházközség éppen ott lévő csoportjából a gyerekek izgalommal követték az eseményeket. Egy gyors tisztítás és fertőtlenítés után hosszú várakozási szakasz kezdődik, ezalatt derül majd ki, mennyi kárt tettek a tolltartó tokokban a nyüvek és hogy az egyéb sérülések mellett elég erős-e a gólya szervezete ahhoz, hogy mindezzel megküzdjön – jegyezték meg.

Hortobágyon, Dr. Déri János állatorvos vezetésével a Madárkórház Alapítvány az országban egyedül álló kórházat működtet hosszú évek óta. Az intézmény az egész ország területéről beérkező, sérült, beteg, vadmadarak állatorvosi ellátását, kórházi ápolását és rehabilitációját végzi. Az évente beérkező 2500-3000 beteg közül 35-40 % visszakerül a természetbe.

A Hortobágyi Madárkórház

A Hortobágyi Madárkórház Magyarország egyik meghatározó intézménye a vadmadarak védelme és rehabilitációja terén. Az 1975-ben alapított kórház a Hortobágy Nemzeti Park területén található, ahol a madarakat az egész országból és a környező régiókból szállítják be sérülésekkel vagy betegségekkel.

Az intézmény célja, hogy a megmentett madarakat gondosan ápolja, gyógyítsa és rehabilitálja, majd visszahelyezze őket a természetbe. Az állatorvosok, ornitológusok és szakértő gondozók közreműködésével a kórház számos ellátást nyújt, beleértve a sebészeti beavatkozásokat, gyógyszeres kezeléseket és speciális táplálkozási programokat.

A madárkórház nagy hangsúlyt fektet a betegségek megelőzésére és a fenntartható madárvédelemre. Rendszeresen szerveznek oktatási programokat, ahol a látogatók megismerhetik a helyi és vándormadarak életét, és információkat kapnak a madarak védelméről és a természet megőrzéséről.

A Hortobágyi Madárkórház értékes szerepet játszik a biodiverzitás megőrzésében és a természeti kincsek védelmében. Munkájukkal hozzájárulnak a vadmadárfajok fenntarthatóságához és a madarak természetes élőhelyeinek megőrzéséhez. Az intézmény elkötelezett a madarak védelme és a közösség oktatása iránt, és fontos szerepet tölt be a magyarországi vadmadárpopuláció fenntarthatóságában.

(Forrás és fotó: Hortobágyi Madárkórház)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Vérző, sérült egerészölyvet mentettek meg Hortobágyon

Marci

Műtét közben leállt a lélegzete a gólyatöcsnek, a madármentők hozták vissza a halálból

Marci

Egy alomnyi sünit mentettek meg a Hortobágyi Madárkórházban

Erik