A két kutyás kriptovaluta mellett a legismertebbeket, így a Bitcoint is elfogadják a Supervet állatorvosi rendelőben.
A Supervet állatorvosi rendelő és ügyeletnél mindig azon törik a fejüket, hogyan tudnák pácienseik gazdáinak az életét kényelmesebbé tenni. Úgy vélik, legfontosabb értékeik az állatszeretet, a minőségi gyógyítás. Emellett az egész országban elérhető állatok számára létrehozott mentőszolgálatukkal növelik az esélyt a gyógyulásra.
Mindezeken túl azonban a gazdik kényelme is kiemelkedő jelentőségű számukra.
Éppen ezért szeretnék lehetővé tenni, hogy a gazdik több fajta, népszerű fizetési eszköz közül
választhassanak a kiskedvencek kezeléséért.
„A Supervetben eddig is lehetett készpénzzel és bankkártyával fizetni, de ez már mindenhol természetes” – mondják. A Magyar Állatvédelmet arról tájékoztatták, hogy mostantól nyolc népszerű kriptovalutát is elfogadnak fizetőeszközként. Tudomásuk szerint ebben ők az első állategészségügyi intézmények az országban.
Az elfogadott kriptovaluták közé került a Shiba Inu és a Dogecoint is.
„Természetesen a kutyás coinok mellett egyéb népszerű digitális fizetőeszközt is felvettünk a listára. A legismertebb Bitcoin, valamint Ethereum, USD coin, Tether, Ripple vagy a Litecoin is szerepel az elfogadott kriptovaluták között” – fűzték hozzá lapunknak.
A kutyás kriptovaluta közösségi célokat is szolgál
A Dogecoin 2013-ban indult. Egy könnyed és vicces kriptovaluta, amelyet sokan közösségi célokra használnak, például adományozáskor vagy tréfás tranzakciókhoz.
A Shiba Inu (SHIB) egy viszonylag új kriptovaluta, amely 2020-ban jelent meg a piacon, neve egy másik japán kutyafajtára utal. A Dogecoinhoz hasonlóan közösségi projektként jött létre. A SHIB-tokeneket eredetileg az Ethereum hálózaton hozták létre.
Mindkét kriptovaluta alapvetően közösségi jellegű, éppen ezért sokan nem csak befektetési célokra használják őket, hanem a közösségek, szervezetek, állatvédő alapítványok támogatására is.
Magyar Állatvédelem