Image default

A kihalás szélén álló, különleges madárpók költözött Debrecenbe!

A kihalás szélén álló, különleges madárpók költözött Debrecenbe!

Kritikusan veszélyeztetett nyolclábú ritkasággal gyarapodott Zookuckó! -osztotta meg a Debrecen Zoo közösségi oldalán a remek hírt.

Rendkívüli örömhírről számolhattak be, miután nemrég egy fiatal királykék díszes madárpók érkezett a megújuló Zookuckóba. Az egyedülálló színezete és sajnos fokozott fenyegetettsége miatt egyaránt különleges fajhoz tartozó jövevény már birtokba vette terráriumát, ahol a nyári szünetben hétköznap a zootáboros gyermekek, hétvégente pedig a nagyközönség előtt mutatkozik be gondozói ismeretterjesztés keretében, számos más testközelből megcsodálható bemutatós állat mellett.

Perselus személyében, pár napja egy “jóképű” fiatal királypiton érkezett Csehországból Debrecenbe!

Bemutatkozik Perselus, a királypiton! – osztotta meg közösségi oldalán a Zoo Debrecen.

Mint írja az Állatkert, a nyári főszezon beköszöntével hosszú évek után ismét látható faj érkezéséről adhatnak hírt. Június 21-én ugyanis egy fiatal hím királypiton érkezett megújuló oktatóépületünkbe, a Zookuckóba a csehországi Ostrava állatkertjéből.

Az új gondozói által Perselus névre keresztelt jövevény már birtokba vette otthonát, ahol hét közben a zootáborosok, hétvégente pedig a látogatóink is testközelből megismerhetik – írta örömmel a Debreceni Állatkert.

Pár napja igazi madárritkaság is érkezett!

Mi is beszámoltunk róla néhány napja, hogy újabb kéktorkú arával gyarapodott a debreceni állatkert. A rendkívül ritka, kihalás szélén álló papagájfaj hím egyede a csehországi Usti nad Labem-i állatkertből, az Európai Fajmegőrzési Tenyészprogram keretében érkezett a Nagyerdőbe – tájékoztat az MTI-t.

A Zoo Debrecent magában foglaló Nagyerdei Kultúrpark felidézi, tavaly áprilisban a súlyosan veszélyeztetett arafaj két tojójával, Bogyóval és Babócával bővült a debreceni papagájgyűjtemény.

A HÍM EGYED ÉRKEZÉSÉVEL PEDIG A SZAKEMBEREKNEK SIKERÜLT EGY TENYÉSZCSAPATOT ÖSSZEÁLLÍTANIUK.

A Bolívia északi részének trópusi és szubtrópusi esőerdőiben endemikus kéktorkú ara (Ara glaucogularis) közeli rokona a jól ismert kék-sárga arának, amelytől legkönnyebben jellegzetes kék torokfoltja alapján különböztethető meg.

A KÉKTORKÚ ARA A VILÁG EGYIK LEGRITKÁBB PAPAGÁJFAJA, MINDÖSSZE 79 ÁLLATKERTBEN LÁTHATÓ.

Az élőhelyéül szolgáló erdők irtása és az illegális állatkereskedelem következtében a fajnak immár mindössze 200-300 példánya él a természetben. Emiatt súlyosan veszélyeztetett besorolással szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) Vörös listáján. A 19. század végén kipusztult kubai ara után a kéktorkú lehet a következő arafaj, amely teljesen eltűnik eredeti élőhelyéről. Emiatt fontos a megőrzését szolgáló nemzetközi tenyészprogramok sikere, amelyhez a szakemberek reményei szerint a debreceni állatkert is hozzájárul majd.

(Forrás: Zoo Debrecen)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Perselus személyében, „jóképű” fiatal királypiton érkezett Csehországból Debrecenbe!

Erik

Írtó cuki lámacsikó született Debrecenben!

Erik

Meglehetősen szúrós, de tündéri jövevénnyel bővült a debreceni sül csapat!

Erik