Image default

Mesterséges intelligencia óvhatja meg az orvvadászoktól a védett állatokat

Az orvvadászok mihamarabbi kézre kerítésének érdekében, illetve a veszélyeztetett fajok védelmében kifejlesztettek egy olyan technológiát, ami akusztikus érzékelővel rögzíti, honnan adtak le lövést az állatokra. A megoldás a nemzetközi természetvédelmi jótékonysági szervezet, a Londoni Zoológiai Társaság és a Google Cloud kooperálásával valósult meg – adta hírül a magyarmezőgazdaság.hu.

A technológia mielőbbi elterjedése az egész világban élő veszélyeztetett fajok számára adhat védelmet, hiszen a lövések felvételeinek elemzésével azonosíthatóvá válnak az orvvadászok preferált területei. Afrikában a természetvédelmi területen kihelyezett akusztikus érzékelők kilométeres távolságból érzékelik és rögzítik az eseményeket.

Mesterséges intelligenciát használnak a lövések hangjának elemzésére, miközben riasztják az orvvadász elleni járőröket.

Ezért az is nagy előrelépés a természetvédelmi alkalmazottak számára, mert eddig csak kameracsapdákkal tudták követni az orvvadászokat, amelyek mozgásra kapcsolnak be, de csak korlátozott távolságon belül használhatók. Az akusztikus érzékelők viszont olcsóbbak, folyamatosan rögzítenek, és a történéseket 360 fokos sugárral is képesek észlelni, így sokkal hatékonyabban működnek.

A technológiát először a kameruni Dja Faunal Reserve állatvédelmi körzetben próbálták ki a fejlesztők. Összesen 69 eszközt helyeztek ki a parkban, amelyek 267 nap folyamatos zajt vettek fel.

Ezt követően a kiértékelések során a Google mesterséges intelligenciája kereste az esetleges lövéseket, amelyeket a parkon belüli helyhez tudtak kötni.

magyarmezőgazdaság.hu – magyarállatvédelem.hu

KAPCSOLÓDÓ

Modern kori állatkínzás? 70 macskával él együtt 56 négyzetméteren ez a férfi

magyarallatvedo

Kirakta a párját az otthonukból egy nő, amiért az csúnyán beszélt a macskájával

magyarallatvedo

1602 nap után talált gazdára a legrégebben telepen élő kutyus

magyarallatvedo