Image default

Gyönyörű, de nagyon öreg rétisast mentettek az egyik nemzeti parkunkban

2024. március 12-én lakossági bejelentés érkezett egy sérült rétisasról a Duna-Dráva Nemzeti Park, Béda-Karapancsa részéhez tartozó Babarc környékéről. Erről adott tájékoztatást weboldalán a nemzeti park.

A hivatalos közlés szerint a nemzeti park Természetvédelmi Őrszolgálatának tagja, Gregorits János érkezett a helyszínre, aki megállapította, hogy az öreg rétisas szárnya sérült és ellátásra szorul. Azonnal be is vitte menhelyre, ahol megkezdték a madár alaposabb kivizsgálását.

A rétisasról

Ahogyan azt a Magyar Állatvédelem korábban már megírta, a rétisasok meglehetősen nagy madarak. Testtömegük elérheti az öt kilogrammot, szárnyfesztávolságuk pedig a 2,4 métert. Általában egy, vagy két fiókát nevelnek fel. Fészküket különböző fafajokra, a törzs közelébe építik. Kedvelik az ártéri erdőket.

Érdekesség, hogy nagytermetű madarunk nem tartozik az igazi sasok közé.

Életmódja inkább a keselyűkéhez hasonlítható. Élő, eleven, egészséges prédát ritkán zsákmányol. A vizek közelségéhez is épp emiatt ragaszkodik, hiszen az elpusztult, vagy a víz felszínén vergődő, beteg halak biztos táplálékot nyújtanak számára.

A rétisas Magyarországon fokozottan védett, terrmészetvédelmi értéke egymillió forint.

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Gyönyörűszép récék jelentek meg a Pacsmagi-tavakon

Eszti_mav

A rétisasok már szorgalmasan tatarozzák fészkeiket

magyarallatvedo

Már költenek a rétisasok a Dévaványai-Ecsegi pusztákon

Viki