Image default

Figyelem! Patkánymérget találtak a főváros egyik legnépszerűbb kutyasétáltató helyén

A friss hírek szerint a Népligetben kutyák ellen irányuló mérgezési kísérletek történtek. A Metropol beszámolója szerint több kutyatulajdonos is kihelyezett patkányméregre lett figyelmes.

Összefogással keresnék meg a patkányméreg kihelyezőit

Az utóbbi időszakban egyre többen panaszkodnak patkányok megjelenésére több kerületben. A Metropol szemlézése szerint egy kommentelő például arról számolt be, hogy lakótelepi környezetben napközben is látni patkányokat, akik a lehullott szederfa alatt keresnek táplálékot. Sokan próbálják ezzel indokolni a méreg kihelyezését, de ez komoly veszélyt jelent a háziállatokra, különösen a kutyákra.

A közösségi média platformjain számos felháborodott hozzászólás érkezett, amelyek felhívták a figyelmet a helyzet súlyosságára és fontosságára. Egy felhasználó nyomatékosan kérte az embereket:

„Tegyenek feljelentést! Talán lesz olyan, aki látott valamit.”

A közösség összefogása és az ilyen esetek gyors jelzése elengedhetetlen a tettesek felelősségre vonásához és az állatok védelméhez.

Ez történik, ha a kutya patkánymérget eszik

A patkányméreg általában antikoagulánsokat tartalmaz, amelyek megakadályozzák a véralvadást. Amikor egy kutya ilyen méreggel kerül kapcsolatba, a következő tünetek jelentkezhetnek:

  • Vérzés, például orrvérzés vagy belső vérzés
  • Gyengeség, álmosság
  • Lágyéktáji duzzanatok, véraláfutások
  • Sápadt ínyek, véres széklet vagy vizelet
  • Zavartság, rossz közérzet

Ha bármilyen gyanús tünetet észlel a kutya viselkedésében vagy egészségi állapotában, azonnal forduljon állatorvoshoz. Fontos, hogy minél hamarabb intézkedjenek, mivel a patkányméreg fogyasztása gyorsan súlyos állapotba viheti az állatot.

A mérgezés börtönbüntetést vonhat maga után

A jelenleg hatályban lévő állatvédelmi törvény szigorúan bünteti az állatkínzást, ideértve a mérgezéses kísérleteket és a veszélyeztetett állatokat. Az állatkínzás bűncselekménynek minősül, és súlyos szankciókat vonhat maga után, beleértve az akár öt évig terjedő szabadságvesztést is.

Magyar Állatvédelem, a képek csak illusztrációk, forrás. Unsplash

KAPCSOLÓDÓ

Jön a rágcsálóírtó-szezon: Mit tegyünk, ha patkánymérget evett a kutyánk?

Eszti_mav

Állatvédőkkel telik meg hétvégén a Népliget

Marci

Elképesztő sok más állat pusztul el a felelőtlen rágcsálóirtószer-használat miatt

Eszti_mav