Nagy is volt az ijedtség, hiszen a téli időjárás Skóciában sem éppen volt kedvezőnek nevezhető. Aggódtak is a vadaspark munkatársai a majom egészségéért. Mint írták,
TOVÁBBI FÉLELEMRE ADott OKOT AZ, HOGY A HŐMÉRSÉKLET AZ ORSZÁGBAN -2 CELSIUS-FOK ALÁ SÜLLYEDT, EMIATT PEDIG VESZÉLYBEN VAN A FŐEMLŐS BIZTONSÁGA.
Végül meglett, mémek is készültek róla!
Mint beszámoltak róla, a vadaspark forróvonalára érkezett telefonhívás segített megtalálni a makákót. A majom ugyanis a betelefonáló kertjében falatozott egy madáretetőből. Gondozók és egy dróncsapat is kiérkezett a helyszínre, a makákót pedig egy kábítólövedékkel sikerült befogni.
„A majom már gondozóinkkal visszafelé tart a vadasparkba” – mondta Keith Gilchrist, a Highland Wildlife Park szóvivője. Mint mondta, az állatot, aki a helyi sajtóban Kingussie települése után „Kingussie Kong” néven vált ismertté, most egy állatorvos fogja megvizsgálni.
Az internet népét is megihlette a majom szökése, és természetesen azonnal vicces mémek egész sora készült el róla.
Nyáron 9 makákó szökött el egy cseh állatkertből
Egy hét után tudták csak befogni az egyik csehországi állatkertből megszökött üstökös makákókat. Mint beszámoltunk róla, a német határhoz közeli Decín városának állatkertje Facebook-oldalán közölte, hogy az utolsó majmot is sikerült kelepcébe csalni, mégpedig egy kirándulóhelyen dolgozó két pincérnőnek, akik egy szelet görögdinnyével csábították az állatot egy raktárhelységbe, ahová aztán bezárták a szakemberek megérkezésééig.
A MAJOMHÁZ ELEKTROMOS KERÍTÉSÉT EGY BEHATOLÓ RONGÁLTA MEG JÚNIUS 12-ÉN, EZZEL LEHETŐVÉ TETTE, HOGY KILENC ÁLLAT ELSZABADULJON.
Nyolc üstökös makákó el is hagyta az állatkert területét.
A rendőrség időközben elfogta a 42 éves gyanúsítottat, aki ellen rongálás címén indult büntetőeljárás. A helyi sajtó úgy tudja, a kábítószer hatása alatt álló férfi kezet akart fogni a majmokkal.
Az állatok többségét sikerült hamar befogni, de többeknek csak napokkal később tudtak a nyomára bukkanni.
A MŰVELET SORÁN OLYAN CSAPDÁKAT IS BEVETETTEK, AMELYEKET RENDSZERINT VADDISZNÓK ELLEN HASZNÁLNAK.
A kiváló mászóképességeikről ismert makákók többnyire az Elba-folyó partján található, 160 méter magas Pastyrská stena magaslat térségében tartózkodtak.
Az üstökös makákó Indonéziában őshonos faj. Nappal aktív, természetes élettere az őserdők lombkoronái közt van. A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) erősen veszélyeztetett fajként tartja nyilván.
A makákók részben fán lakók, részben a földön élnek; többnyire pár tucat fős csapatokban. Természetes élőhelyeik beszűkülésével nagy csapataik költöztek be különféle emberi településekre Állati és növényi táplálékot egyaránt fogyasztanak. Jól szaporodnak fogságban is; jól háziasíthatók.