Apró kengurubébi nevelkedik anyja erszényében a debreceni állatkertben – derül ki a Debrecen Állatkert közösségi oldalára feltöltött bejegyzéséből.
Mint írják, a nyár első napján újabb örömhírrel szolgálhatnak az évről évre gyarapodó Bennett-kengurucsapat háza tájáról, ugyanis az egyik nőstény erszényében ismét utód nevelkedik. A születésekor egyébként babszemméretű, jelenleg nagyjából féléves apróság szépen cseperedik, és egyre kíváncsibban ismerkedik a külvilággal.
Megemlítették, hogy a kis csöppség már nemcsak kikukucskál, hanem olykor ki is ugrik a biztonságot nyújtó erszény rejtekéből, ahova kilenchónapos koráig még visszajár majd.
A pici érkezésével immár hét egyedet számlál a debreceni erszényesek csapata.
Az állatkertek világszerte fontos szerepet játszanak az állatvédelem terén.
Ezek az intézmények nem csupán szórakoztató helyek, hanem olyan intézmények is, amelyek aktívan hozzájárulnak a fajok védelméhez és megőrzéséhez.
Az állatkertek szakemberei széleskörű tudással rendelkeznek az állatokról, az élőhelyekről és a fajok fenntartásáról. Ők fontos szerepet játszanak a fajok genetikai diverzitásának megőrzésében, a veszélyeztetett fajok szaporításában és a populációk fenntartásában. Az állatkertekben megfelelő gondozás és szakértői felügyelet mellett a veszélyeztetett fajok megfelelő környezetben élhetnek, szaporodhatnak és újra bevezethetők lehetnek a természetbe.
Az állatkertek közönségének is kiemelt szerepe van az állatvédelem terén. Azáltal, hogy a látogatók megismerhetik a különböző állatfajokat, életterületeiket és fenyegetéseiket, tudatosabbá válnak a természetvédelem fontosságában. Az állatkertek oktatási programokat, interaktív bemutatókat és szemináriumokat is szerveznek, hogy tájékoztassák a látogatókat az állatvédelem kihívásairól és az egyéni teendőkről.
Az állatkertek az állatvédelem terén is együttműködnek más intézményekkel, kutatókkal és szervezetekkel. A közös erőfeszítések során széleskörű adatgyűjtés, kutatás és tudományos projektek valósulnak meg a fajok megértése és védelme érdekében. Az állatkertek hálózatai és nemzetközi szervezetek további segítséget nyújtanak a veszélyeztetett fajok védelméhez és az élőhelyek megóvásához.
Az állatkerteknek ugyanakkor folyamatosan fejlődniük kell a legmagasabb színvonalú állatgondozás és állatjólét biztosítása érdekében. Fontos, hogy az állatkertek megfelelő környezetet és feltételeket teremtsenek az állatok számára, figyelembe véve az ösztönös viselkedésüket és igényeiket.
Az állatkertek állatvédelmi munkája tehát nélkülözhetetlen a fajok védelme, fenntarthatóság és a környezeti tudatosság előmozdítása szempontjából. Azáltal, hogy az állatkertekben megőrzik, bemutatják és oktatják az állatokat, hozzájárulnak a globális állatvédelemhez és a természetvédelem fontosságának megértéséhez.
(Forrás: Debrecen Zoo Facebook)
Magyar Állatvédelem