Ismét elérkezett a toklász szezon, az egérárpa kalásza azonban igen veszélyes lehet a háziállatok számára, mivel komoly szövetroncsolódást okozhatnak.
Mi az a toklász?
A toklász az egérárpa megszáradt, széteső kalászának darabja, amely a fű kaszálása után kiszáradva a talajról jut a kisállatok szőrzetébe, illetve bőre alá.
Miért veszélyes a toklász?
„A száraz növénydarabka beleragad az állatok szőrébe, majd innen a bőrbe befúródva mélyebb területekre vándorol. Leggyakrabban a hallójáratokban, illetve a lábujjak közötti területen találkozunk vele, de bekerülhet a szemhéjak alá, az orrba, a szájüregben beszorulhat a fogak közé, a kutyus/cicus akár le is nyelheti”- magyarázzák a Sicc Állatorvosi rendelő orvosai, hozzátéve,
[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]minél mélyebbre kerül a toklász, annál nehezebb eltávolítani, ez pedig sokszor csak bódításban lehetséges.[/perfectpullquote]
Mit tehetünk ellene?
Sajnos a toklászt teljes biztonsággal nem lehet elkerülni, hiszen lépten nyomon találkozhatunk vele a sétáltatás során. A szakértők azt ajánlják, hogy séta után nézzük át a kutyusok szőrét, a lábujjak közötti területeket és a füleket. Ha a lábvégen duzzanatot fedezünk fel, vagy a kisállat séta után rázza a fülét, érdemes a felkeresni az állatorvosunkat.
magyarallatvedelem.hu