Image default

Hálás köszönet az újbudai rendőröknek, akik az éjszaka közepén mentették meg a sérült uhu baglyot!

Hálás köszönet az újbudai rendőröknek, akik az éjszaka közepén mentették meg a sérült uhu baglyot! Egyenruhásaink azonnal intézkedtek és nem hagyták magára a gyönyörű ragadozómadarat. A pórul járt uhu pedig a Tollas Barát Madármentés telephelyére, Dunaharasztiba került. 

Ismét életet mentettek a rendőrök! A BRFK Budapesti Rendőr-főkapitányság közösségi oldalán osztotta meg, hogy egy  uhu (nagy fülesbagoly, bubo bubo) igencsak nagy pácba került Újbudán, a Kamaraerdei úton. A madár sérülten, törött lábbal bucskázott az út melletti erdős részen, amikor felfigyeltek rá a járőrök. 

Mint írták, „Lukácsi Zsolt r. törzsőrmester, Mátyás Aida Ninetta r. őrmester és Dócs Bence r. őrmestermegálltak, gyorsan konstatálták a sérült bagoly koordinálatlan mozgását, majd utána eredtek. Lassan, kíméletesen fogták be, így az ijedt szárnyas további sokk nélkül szenvedte el a biztonsági intézkedést. Bubo Bubot minden totyogó igyekezete ellenére rendőri kísértettel bevitték a XI. kerületi rendőrkapitányságra, ahol ideiglenes madárkennelt eszkábáltak pár rekeszből, hogy a madár kontrollált körülmények közt nyugalomra leljen.

 

A rendőrök ezután nekiálltak éjszaka is elérhető madármentő szervezetet keresni a közelben. Találtak is. A járőrök a sérült madarat – telefonos egyeztetést követően – a Tollas Barát Madármentés telephelyére, Dunaharasztiba szállították, ahol a szakemberek megállapították, hogy a madár valóban egy Uhu bagoly, /Bubo bubo bengaliensis/, hazánkban fokozottan védett.

Bubo bubot a szakik megvizsgálták, törött lábát kezelték, így mostmár szó szerint lábadozhat, és közben bölcselkedhet.” – írta a Brfk.

Az uhu

Az uhu (Bubo bubo) a legnagyobb termetű bagolyfajunk, Magyarországon ritka fészkelő. Testhossza elérheti a 75 cm-t, a tojó tömege akár 4 kg-ot is meghaladhatja. Szárnyfesztávolsága 160-180 cm is lehet – írja a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága. 

Az uhu a legnagyobb méretű hazai bagolyfaj. Jellegzetes narancssárga szemei, tollfülei és tollas lábai vannak. Magyarországon állománya az utóbbi évtizedben erősödést mutat. Jellemzően a középhegységek kőbányáiban, sziklafalain költ, esetleg elhagyott gólyafészekben, vagy leszakadt fák törzsében. Az utóbbi években azonban egyre gyakrabban tűnnek fel az alföldi tájakon, sőt a Jászságban már költöttek is.

Magyarországon fokozottan védett, állománya alapján, ami kb. 40-60 pár, az ún. veszélyeztetett fajok kategóriájába tartozik.

Természetvédelmi értéke 500.000 forint.

KAPCSOLÓDÓ

Szenzáció Szegeden: eddig mindössze 15 alkalommal megfigyelt madarat fogtak

Marci

Szabadnapos rendőr mentette meg a budapesti kutyust

Viki

Rókacsapdával ejtette el a védett madarakat

Viki