Image default

A vakvezető Darázs 5 gyönyörű kölyöknek adott életet

A vakvezető Darázs 5 gyönyörű kölyöknek adott életet

Mindenki jól van, a kicsik szépen esznek és alszanak, anyakutyánk pedig példaértékűen gondoskodik róluk. Mind az öten kan kutyusok lettek, de különböző súlyúak, ketten sárgák, hárman pedig feketék – számolt be a boldog eseményről közösségi oldalán a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány.

“Darázs anyaszerepben is ügyesen feltalálja magát. Ahogy a kölykök szép sorban megszülettek, azonnal gondoskodni kezdett róluk, számára ez tényleg a világ legtermészetesebb dolga. Furcsa őt anyaszerepben látni, mert én sokszor még mindig azt az aranyos kiskutyát látom benne, aki annak idején, 9 hetesen megérkezett a családunkba. Ismerve őt azonban egy pillanatra sem lepődöm meg azon, hogy ilyen magától értetődően birkózik meg ezzel a kihívással is. Egy igazi szuperkutya” – mondta Kiglics Nadinka, az anyakutya gazdája.
Az ellés szakmai vezetője, Komondi Piroska jelenlétében történt, biztonságban:
“Az ellés rendben ment, szépen lezajlott. Viszonylag kisebb méretűek a kölykök, de nem aggódunk, mert Darázs és testvérei is kis súllyal születtek és kint megnőttek.”
Darázs első almában a legkisebb kölyök 200 gramm, a legnagyobb 410, ami szintén rendben van. Mindenki szép nagyra fog nőni.

Önkéntes kölyöknevelőket keres az Alapítvány Darázs kilenchetes kölykei mellé. A kicsik szeptember első hetében költöznek majd új otthonaikba. Az írásbeli jelentkezést követő első személyes találkozó 2025. július 19-én lesz Törökbálinton. A jelentkezésed lehetőleg július 12-éig küldd be, hogy legyen időnk a kapcsolatfelvételre! – kérték.

Alapítványuk az egész ország területéről várja korosztálytól függetlenül az érdeklődők jelentkezését. A nevelted egyéves korában kerül kiképzőhöz, majd látássérült gazdihoz, de akkor sem szakad el tőled „örökre”. Találkozhatsz vele, nyaralhat nálad és beszámolunk arról, mi van vele az életben – tették hozzá.
A jelentkezés előtt, kérik, olvasd végig a kölyöknevelésről szóló írásukat: https://barathegyisegitokutya.hu/kolyokneveles
Sok kicsi labrador várja a kölyöknevelőjét!

(Forrás: Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Immár elválaszthatatlan társakká vált Tamás és segítő kutyája, Cseresznye!

Erik

Hatalmasat nőttek a vakvezető Zorka kölykei!

Erik

Sikeres vakvezető vizsgát tett négy páros is a Baráthegyi Vakvezető Alapítványnál!

Erik