Image default

Őzet mentettek a fővárosi tűzoltók a XI. kerületben – VIDEÓVAL

Őzet mentettek a fővárosi tűzoltók a XI. kerületben vasárnap délelőtt Gazdagréten, a Gazdagréti úton – írja a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság hivatalos Facebook-oldala.

A fiatal őz egy három méter mély csapadékvíz-elvezető árokba zuhant, ahonnan nem tudott önerőből kijutni. Félő volt, hogy az állat tovább zuhan a vízelvezető aknába, mert csupán egy méter választotta el az akna peremétől. A fővárosi tűzoltók a riadt bambit a vadásztársaság szakembereivel egy speciális hordozóponyvával mentették ki. A vadász szakemberek tűzoltólétrán ereszkedtek le a bajbajutott állathoz, óvatosan a ponyvába helyezték, majd a tűzoltók segítségével felhozták. Ezután a megszeppent állatot a vadászok a helyszínről elszállították.
Videó: FKI videószolgálat

KAPCSOLÓDÓ

Két didergő törpenyuszit tettek ki az utcára, valószínűleg megunták őket

magyarallatvedo

Ismerkedj meg a felelős állattartás szabályaival – már 2600-an regisztráltak a gazdijogsira

Marci

Vidám káosz a Budakeszi Vadasparkban: mókusfészekből lett játszótér

magyarallatvedo