Legalább 30 zöld tengeri teknőst találtak holtan egy távoli japán sziget partján, sokukat nyakon szúrták.
A Kumejima-szigeten élő helyiek múlt csütörtökön fedezték fel a tragédiát, miután az apály előhozta a tetemeket. Egyelőre csak egy halász ismerte el, hogy megsebesítette az állatokat, hogy kiszedje őket a halászhálókból – írta a Mainichi című hírportál.
A rendőrség vizsgálja az állatkínzás ügyét
Július 14-én kora délután az Okinawa prefektúrában található Kumejima partja mentén, több mint 30 halott zöld tengeri teknőst találtak. Legtöbbjüknek szúrt sebek voltak a nyakuk tövénél.
[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]”Sokuk a halászhálóba gabalyodott. Néhányukat kibogoztam és visszaengedtem a tengerbe, de a nehezebbeket nem tudtam kiszabadítani, ezért leszúrtam őket, hogy megszabaduljak tőlük”[/perfectpullquote]
– mondta egy meg nem nevezett halász egy közeli forrásnak a Mainichi jelentése szerint.
A helyi média arról számolt be, hogy a rendőrség múlt héten rendőröket vezényelt a helyszínre, de nem világos, hogy tettek-e valamilyen intézkedést. A zöld tengeri teknősöket a japán hatóságok és a globális természetvédelmi csoportok veszélyeztetett fajként tartják nyilván.
Köztudott, hogy gyakran megfordulnak a Kumejima – a japán szárazföldtől mintegy 2000 kilométerre délre fekvő apró szigetek egyike – moszat- és hínárrétegében, ahol szintén aktív védelmi erőfeszítések folynak. A sziget tengeri teknősmúzeumának tengerbiológusai és más munkatársai a teknősök felfedezése után a partra siettek, de a legtöbbjük addigra már mozdulatlanná vált.
Többeknek szúrt sebek voltak a nyakuk tövénél, míg másoknak az uszonyukon is vágások voltak. A múzeum által közzétett képeken az állatok a sekély vízben úsznak.
„Soha nem láttam még ilyet” – mondta a múzeum egyik alkalmazottja a The Asahi Shimbun című lapnak. „Rendkívül nehéz ezt feldolgozni”.
BBC – mainichi.jp – Magyar Állatvédelem