Az embereknél a nedves vagy náthás orr betegség, szénanátha vagy megfázás jele lehet – de a kutyák esetében nem azt jelenti, hogy valamilyen bacilus támadta volna meg a szervezetüket.
A kutyáknak mindig vizes az orra, és velünk ellentétben ez azt jelenti, jó általános egészségi állapotban vannak. Nem árt azonban rendszeresen ellenőrizni, hogy nem változik-e meg az orr nedvessége.
A kutyák orrának felszínén lévő vékony nyálkaréteg segíti elő azt, hogy az ebek kiszagoljanak dolgokat, s mivel ez a legfontosabb érzékszervük, a nyálkaréteg szerepe is kulcsfontosságú.
[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]A kutyája orrában nyálkatermelő mirigyek találhatók, amelyek nedvesen tartják az orrot és felerősítik az érzékszervet.[/perfectpullquote]
Amennyiben a kutyus orra hirtelen kiszáradhat, érdemes azonnal állatorvoshoz fordulnunk, ez ugyanis
[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]a dehidratáció vagy láz jele is lehet.[/perfectpullquote]
A nyári időszakban a kevés vízfogyasztás mellett gyanakodhatunk arra is, hogy az eb orra megégett a napon, ezért száradt ki és repedezett meg.
magyarallatvedelem.hu