Image default

Csíkos apróság, egy tapír jött a világra Debrecenben

A Debreceni Állatkert dél-amerikai tapírpárja, Samu és Lunda néhány év után újabb egészséges utóddal örvendeztette meg a gondozókat és a látogatókat július 25-én. A születésekor 6,2 kg-os, Zsaklin névre keresztelt kis nőstény egyelőre szorosan követi tapasztalt és gondoskodó anyját, de már rendszeresen megfordul a Dél-Amerika kifutósoron is, ahol legnagyobb eséllyel a tapírok 10:15-kor kezdődő napi látványetetésén lehet találkozni vele.

A csöppség étvágya kitűnő, és egyre nagyobb kíváncsisággal ismerkedik a felnőttek táplálékával. A faj utódaira jellemző csíkos és pöttyös rejtőszínezetét nagyjából féléves koráig őrzi majd meg.

A Dél-Amerika esőerdőiben endemikus közönséges tapír (Tapirus terrestris) élőhelyének drasztikus zsugorodása és az orvvadászat miatt jelenleg sebezhető besorolással szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) kihalással fenyegetett fajokat tartalmazó Vörös Listáján.

„Intézményünkben 2011 óta élnek dél-amerikai tapírok az Európai Fajmegőrzési Tenyészprogram (EAZA EEP) keretében, amely évente átlagosan mindössze egy tucat utóddal gyarapodik. Az ország legsikeresebb tapírpárja korábban négy utódot nevelt fel, akik közül kettő, Liza és Melitta ma is parkunk lakója, így nálunk találkozhattok hazánk legnépesebb, immár ötfős családjával” – írják az állatkert oldalán.

(Forrás, fotók: zoodebrecen)

magyarallatvedelem.hu

KAPCSOLÓDÓ

Újabb helyeken tűnt fel a Kiskunhalason látott fekete párduc

Marci

Medvék támadtak a kutyáival a parton pihenő nőre – VIDEÓ

Marci

Igazi ritkaság, egy fehér fakopáncs is látható a Bükki Nemzeti Park vadkamera felvételén

Marci