Image default

Soha nem látott hibrid madarat fotóztak le – videóval

A pennsylvaniai erdőkben a biológusoknak sikerült befogniuk egy hihetetlenül ritka madarat, amely genetikailag részben hím, részben nőstény, középen kettévált, és mindkét nem élénk színű tulajdonságait mutatja – írja az IFLScience

A Carnegie Természettudományi Múzeum kutatói szeptember 24-én a pennsylvaniai Rectorban lévő Powdermill természetvédelmi területen fogták be és gyűrűzték az egyedülálló madarat – olvasható a múzeum közleményében.

A madár a rózsásmellű magvágó vagy rózsásmellű kardinális (Pheucticus ludovicianus) a madarak osztályának verébalakúak rendjébe és a kardinálispintyfélék családjába tartozó faj. A faj hímjei gazdag színű tollazatukról ismertek, de ennek az egyednek különösen jellegzetes a testének mindkét oldalán eltérő színű tollazata: a jobb oldala rózsavörös, mint a hímeké, míg a bal oldala barnás-narancsszínű, mint a nőstényeké.

Ez azért van így, mert az állat a kétoldali gynandromorfizmus ritka példája, amikor az állatok külső megjelenése a nemük szerint kettéválik, félig hím, félig nőstény.

„Az egész gyűrűző csapat nagyon izgatott volt, hogy ilyen ritkaságot láthatott testközelből, és még mindig az életben egyszeri élményt élvezi. Egyikük úgy írta le, hogy „egyszarvút látott”, egy másikuk pedig az adrenalinlöketet, amit az okozott, hogy valami ennyire figyelemre méltót láttak” – mondta Annie Lindsay, a Powdermill madárgyűrűzési programjának vezetője. „A kétoldali gynandromorfizmus, bár nagyon ritka, normális, és kiváló példája egy olyan lenyűgöző genetikai folyamatnak, amellyel kevesen találkoznak.”

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Két különböző fecskefaj szerelméből született meg ez a gyönyörű hibrid madár a Bükkben

Erik

Egy hibrid medvefaj jelentheti a jegesmedvék utolsó esélyét

magyarallatvedo

A felmelegedés hatására már keverednek a grizzlyk és a jegesmedvék!

Erik