Múlt hét pénteken mi is beszámoltunk, hogy maszáj pásztorok bosszúből ölték meg a világ egyik legidősebb vadon élő oroszlánját Kenyában. A mészárlás folytatódik.
Megöltek hat oroszlánt Kenya déli részén, komoly csapást mérve ezzel az állomány megóvására irányuló erőfeszítésekre és az afrikai ország egyik fő bevételi forrását jelentő turizmusra – jelentették be a hatóságok hétfőn reggel.
Feldühödött maszáj pásztorok ölték meg az oroszlánokat
A kenyai vadvédelmi hatóság (KWS) szombati közlése szerint a nagymacskákat azt követően ölték meg pásztorok, hogy kecskékre és kutyákra támadtak Mbirikani falu határában, közel az Amboseli Nemzeti Parkhoz. A ragadozók péntek este 12 kecskét és egy kutyát ejtettek el.
A vadőröknek sikerült elkergetniük három oroszlánt, de másik hat a jószágok őrzésére használt elkerített területen ragadt.
A FELDÜHÖDÖTT FALUSIAK LÁNDZSÁIKKAL ÖLTÉK LE AZ OROSZLÁNOKAT,
mivel a hatóságok a helyzet elmérgesedése miatt nem mertek közbe lépni.
„Sajnálatos módon ez nem elszigetelt incidens, mivel az elmúlt héten négy másik oroszlánt is megöltek” – ismertette a KWS. A hatóság szerint képviselőik megpróbáltak megállapodásra jutni a helyi közösséggel a hasonló esetek elkerülése végett. Arról azonban nem tudni, hogy végül milyen eredményre jutottak.
Mutatunk egy korábbi videót egy korábbi elképesztő gyilkolásról:
2500 oroszlán élhet jelenleg Kenyában
Környezetvédelmi szervezetek pénteken számoltak be arról, hogy maszáj pásztorok ölték meg a világ egyik legidősebb vadon élő oroszlánját, Loonkitót Kenyában.
A KENYAI TERMÉSZETVÉDELMI TERÜLETEK KÖRNYÉKÉN LAKÓK GYAKRAN PANASZKODNAK OROSZLÁNOK ÉS MÁS RAGADOZÓK PORTYÁZÁSAIRA.
A 39 206 hektáros Amboseli rezervátumban a kenyai vadvilág számos népszerű fajának otthona.
Kenya vadállományának 2021-ben megvalósított első összeírása szerint mintegy 2500 oroszlán él az országban.
A kelet-afrikai országban a vadon élő állatok egyre gyakrabban törnek be lakott területekre, mert a városok fejlesztése miatt élőhelyük és mozgásterületük jelentősen zsugorodott.
Origo nyomán Magyar Állatvédelem