Image default

Már látogatható a Fővárosi Állatkertben az irtó cuki mhorr gazella

Már a látogatók is találkozhatnak a Fővárosi Állatkert nemrég született mhorr gazellájával – közölte honlapján az Állatkert

Mint írták, a mhorr gazella természetes élőhelyén sajnos már kihalt,  azonban az állatkert csaknem másfél évtizede sikeresen szaporítja őket. A mostani jövevény május 10-én született. Mostanra már a kifutón, illetve a Szavannaház belső terében is meg lehet csodálni.

A mhorr gazella (Nager dama mhorr) eredetileg Afrika északnyugati részén őshonos, természetes élőhelyéről azonban az 1970-es évekre kipusztult. Szerencsére állatkerti körülmények között maradt még néhány példány. Őket kezdetben Spanyolországban, majd az 1980-as évektől kezdve több más európai állatkertben is szaporítani kezdték. A program sikeresnek bizonyult. Néhány éve Dél-Marokkóban egy olyan program vette kezdetét, amelynek keretében állatkerti születésű állatokat telepítenek vissza természetes élőhelyükre.

A Fővárosi Állat – és Növénykert 2007 óta vesz részt a mhorr gazella tenyészprogramban. Az első budapesti születésű gida 2009-ben jött a világra. Egy rekorder állatuk is volt, ugyanis egyik korábbi nőstényük, Evita, aki maga is több utódot nevelt fel, 19 és fél évig élt, s ezzel az ismert leghosszabb élettartamú mhorr gazella volt a világon.
Az elmúlt években – egészen pontosan 2019 ősze óta – sajnos szünetelt a gyermekáldás, leginkább azért, mert egy darabig nem volt megfelelő apaállata az intézménynek. Éppen ezért a múlt évben egy új hím érkezett hozzájuk a most négyéves Taro személyében.

Legifjabb mhorr gazellánkat az elmúlt napokban egyszer-kétszer már láthatta a nagyközönség, éspedig akkor, amikor a gondozók rövid időre kiengedték a kifutóra. A belső férőhelyen viszont, amely a Szavannaházban található, eddig nem lehetett látni, mert a kicsi nyugalma érdekében a komplexumnak ezt a részét az elmúlt hetekben zárva tartották. Csütörtök óta azonban már ez az istállórész is zavartalanul látogatható, így akár bent, akár kint tartózkodnak éppen a mhorr gazellák, a kicsit most már bármikor megcsodálhatja a nagyközönség.

(Forrás: Fővárosi Állat-és Növénykert)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Kiderült, mire akarja költeni a Fővárosi Állatkert az adód egy százalékát

Eszti_mav

Rekordszámú, 2624 állatot mentettek meg tavaly a Fővárosi Állatkert munkatársai

Marci

Idén eddig 5 mentett gólyafiókáról gondoskodott a Fővárosi Állat-és Növénykert!

Erik