Image default

Kétszer is meglőttek egy kis gólyát – reméljük idejében érkezett a segítség

A Mályi Madármentő Állomás szörnyű esetről számolt be, kétszer is meglőttek egy idei kelésű fehér kis gólyafiókát Bőcsön.

Az állat súlyos, vérző állapotban került hozzájuk, miután Zákány Albert természetvédelmi őr megtalálta a madarat és értesítette őket.

A gólyát kétszer is célba vették, megsérült csukló ízülete és mellkasán is látható egy lövedék.

A gólyafióka azonnal orvosi ellátásra szorult, ezért a Mályi Madármentő Állomás nem habozott, és sürgősen a madárkórházba szállították, ahol a szakértő kezek segítségével próbálják megmenteni az életét.

Figyelem! Ha bármilyen információval rendelkezel az elkövető azonosításával kapcsolatban, lépj kapcsolatba a Mályi Madármentő Állomással, hogy hozzájárulhass az igazságszolgáltatáshoz és a felelősségre vonáshoz. Álljunk közösen a természet és állatvilág védelme mellé!

Fotó: Albert Zákány

KAPCSOLÓDÓ

Végre megérkezett a jól ismert kölkedi gólya párja is, már csinosítják a fészküket!

Erik

Idén eddig 5 mentett gólyafiókáról gondoskodott a Fővárosi Állat-és Növénykert!

Erik

Szokatlan megoldást választott a gólyapár: fára építették a fészküket

Erik