A darab a mimikát és a zenei műfajokat ötvözte, és olyan hangokat tartalmazott, amelyeket a kutyák imádnak.
Júliusban mutatta be a Teatru Malta, a mediterrán ország nemzeti színháza az első, kutyás közönségnek szóló produkcióját. A “Fi Do” című előadást úgy írták és adták elő, hogy az a kutyák számára éppúgy vonzó legyen, mint az emberek számára – talán ez volt az első ilyen darab a történelemben.
A Teatru Malta logója a sziget nemzeti kutyájának, a Kelb tal-Fenek-nek stilizált fejét ábrázolja, így helyénvalónak, hogy az ember legjobb barátja előtt tisztelegjenek. A színház így új területet jelölt ki a kulturális szférában, és reméljük, hogy ez a példa más országokban is elterjed.
Kulturális innováció
Ami a darab történetét illeti, Paige Allerton, a darab egyik társrendezője a következőket mondta:
“A Fi-Do egy szerelmi történet emberek és kutyák, emberek és emberek, kutyák és kutyák, és mindenféle kapcsolatok között, amelyeket kutyák hoznak létre”.
Paige Allerton a Manifesto Poetico nevű, Madridban működő, spanyol színházi társulat tagja. A darab zenéjét Karl Fiorini komponálta, akinek olyan hangokat kellett alkalmaznia, amelyeket a kutyák kellemesnek érzékelnek.
Az előadás természetesen nem egy színházteremben került bemutatásra, hanem egy olyan környezetben, amely a kutyáknak is sokkal jobban tetszett. Erre pedig a szervezők a Ta’ Qali-i Máltai Nemzeti Parkot találták a legalkalmasabbnak. Az embereknek saját székeket és párnákat kellett hozniuk, és kutyáknak csak pórázt kellett viselniük. Az előadás alatt természetesen jelen volt kutyakiképző, valamint mentősök is, de információink szerint semmi dolguk nem akadt.
A kutyajegyek darabonként csak 1 euróba kerültek, míg emberi társaiknak 10 eurót kellett fizetniük a 30 perces előadásért.
Magyar Állatvédelem