Image default

Meglépett az angol állatkertből Malu, a különleges medvemacska

Meglépett az angol állatkertből Malu, a különleges medvemacska! 

Egy állat megszökött a kifutójából a Devon megyei Dartmoori Állatkertben, ezért hajtóvadászat zajlik, hogy megtalálják. Az eltűnt állat a Malu nevű binturong, a pálmasodróformák alcsaládjába tartozó cibetmacskaféle, amiről úgy gondolják, nem jelent kockázatot a lakosság számára – írja a DevonLive.

Egy látogató azt mondta a DevonLive-nek, hogy karácsony óta háromszor jártak a Dartmoor Állatkertben, hogy lássák Malut. De nem volt a kifutójában, most pedig már azt vették észre, hogy lezárták a házát is – szúrta ki a Travelo. 

A hírt megerősítve a Dartmoor Állatkert azt mondja, jelenleg azt gyanítják, Malu valahol az állatkertben van. 

Az állatkert szóvivője elmondta: „Malunak sikerült elhagynia a kifutóját, jelenleg még mindig úgy gondoljuk, hogy az állatkertben van, és a csapat rendkívül keményen dolgozik, hogy megtalálja.”

A binturong

Külseje sokkal inkább emlékeztet a medvefélékre, mint a cibetmacskákra, ezért medvemacskának is hívják. Ennek érdekes ellenpontjaként ez az egyetlen olyan óvilági emlős, amelynek teljesen kifejlett fogó- (kapaszkodó-) farka van. Az egyik legnagyobb cibetmacskaféle: kb. 95 cm hosszúra nő, a farka további 90 cm. Tömege eléri a 14 kg-ot. Feje vaskos, arcorra megnyúlt, lábai rövidek, erősek, talpa csupasz. Lábain 5-5 ujj nő; erős karmait csak részben tudja visszahúzni. Sűrű, meglehetősen durva, bozontos bundája általában feketés, de egyes egyedek szőrzetébe fehér vagy krémszínű szőrök is keverednek, amitől az állat szürkésnek tűnik. Rövid, lekerekített fülein szőrpamacsot visel; szőre testén és különösen a farkán hosszú, végtagjain jóval rövidebb. Illata a meleg pattogatott kukoricára emlékeztet. A binturong nagyon sokféle hangot ad ki: sziszeg, morog és röffent – jellemzi a Wikipedia. 

A medvemacska éjszakai állat. Étrendjén gyümölcsök, kis állatok, levelek, bogyók és tojások is szerepelnek. Jól kúszik, és az ágakon fogófarka segítségével közlekedik; különösen olyankor veszi jó hasznát, amikor lefelé mászik. Általában viszonylag lassan mozog, de azért jól úszik, és a víz alá bukva a halakat is megfogja. Kisebb állatokra (mint például a kacsákra) fölülről veti magát. Természetes ellensége jóformán nincs. Élőhelyeinek egy részén csak életterének beszűkülése fenyegeti, máshol viszont ínyencfalatnak számít, és a népi gyógyászat is igényt tart egyes részeire. Ha élve befogják, igen vadul védekezik, de ha fiatalon fogják el, könnyű megszelídíteni. A világ állatkertjeiben gyakran bemutatják; fogságban jól szaporodik. A legöregebb binturong mesterséges körülmények között 26 évet élt.

(Forrás: DEvonlive, Travelo)

Magyar Állatvédelem

 

KAPCSOLÓDÓ

Ez az első alkalom, hogy megcsodálhatók a tündéri binturong kölykök Szegeden

Eszti_mav

40 majom szökött meg egy amerikai kutatóintézetből

Erik

Megszökött egy makákó a skót vadasparkból

Erik