Image default

Gerlefiókákat mentett meg a Tüskevár

Gerlefiókákat mentett meg a Tüskevár! Pár másodpercen múlt csak a kis apróságok élete! 

Ez a két kis gerle fióka egy kidőlt fa fészkében csücsült, amelyre darálás várt – írta közösségi oldalán a Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány.

Mint megjegyezték, már pakolták be az ágakat a darálógépbe, amikor az utolsó pillanatban a földre esett az egyik kismadár. Gyorsan leállították a gépet, majd előkerült egy másik apróság a gallyak közül.

Másodperceken múlt a kicsik élete.

Egy madárbarát vitte el hozzájuk a kis balkáni gerle fiókákat, akiknek gyorsan szereztek nevelőtápot, és azóta szonda segítségével táplálják őket.
Mert minden Élet egyformán értékes! Köszönjük az emberséges hozzáállást és a fuvart a kicsik nevében is! – tették hozzá!

Pár napja pedig írtó cuki peléket mentett a Tüskevár!

Igazi kis szívrablók – jegyezték meg az imádnivaló rágcsálókról.

Szóval ez a két kis apróság még múlt hét hétfőn került hozzánk Pécsről, ezúton is köszönjük szépen a fuvart! – osztott meg irtó cuki videót a Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány legújabb lakóiról. 

Mint írták, az akkor még teljesen csupasz babák ilyen szépen szőrösödnek, gyarapodnak, igazi kis szívrablók. Most még hihetetlennek tűnik, de ők bizony nagy pelék, csak még nem hűek a nevükhöz – jegyezték meg viccesen.

Ugye milyen cuki kis sajtkukacok? És fantasztikus az étvágyuk is szerencsére. Magyarországon a nagy pele védett, eszmei értéke 50.000 forint. – jegyezte meg a Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány.

A pele

A pele egy kis emlős, amely Magyarországon honos. Ez a cuki kis állat a rágcsálók családjába tartozik, és leginkább erdős területeken található. Jellemző rájuk a vörös-barna szőrzet, a nagy, fekete szemek és a hosszú farkuk.

Kiváló mászók és ugrók, és előszeretettel mozognak a fák között. Élőhelyük főként a fás területek, erdők és ligeterdők, ahol a bokrok és cserjék rengetegében megtalálhatók. Ezek a kis emlősök szívesen fogyasztanak mogyorót, diót, gyümölcsöt és rügyeket, amelyeket a pókhálók és egyéb rovarok mellett gyűjtenek.

Éjjel aktívak és nappal a búvóhelyeikben pihennek. Az elágazódó ágak között kialakított fészkeiket levelekkel, mohával és fűvel bélelik ki. Téli időszakban hibernálnak, azaz álmot alszanak, és energiát takarítanak meg a hideg hónapokban.

Sajnos a pelék száma csökkenő tendenciát mutat. Az élőhelyek elvesztése, az erdőirtás és az intenzív mezőgazdasági tevékenység veszélyezteti fennmaradásukat. Ezért fontos, hogy megőrizzük és védjük az erdős területeket, ahol ezek az aranyos kis állatok otthont találnak. A természetvédelmi intézkedések, mint például az erdők rehabilitációja és az élőhelyek védelme, létfontosságúak ahhoz, hogy a pelék továbbra is élvezhessék a magyar tájak biztonságát és gazdagságát.

(Forrás: Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány, Fotó: Wikipedia – illusztráció)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Most nem sikerült a csoda a Tüskevárban, elment a kis nyest…

Erik

Irtó cuki videón, ahogy ezernyi puszival hálálkodik a megmentéséért az aprócska pele baba a Tüskevárnál

Erik

Ártatlan, tündéri mókusbabáért kell szorítani a Tüskevár Alapítványnál!

Erik