Image default

Gyönyörű baglyokká cseperedtek a Veszprémből mentett füles fiókák!

Gyönyörű baglyokká cseperedtek a Veszprémből mentett füles fiókák! Hamarosan már a szabadságukat is visszanyerhetik! 

Július elején Veszprémben, a vámosi úti temetőben találtak két erdei fülesbagoly fiókát a földön – emlékezett vissza a Fehér Holló Vadmentő Alapítvány és Természetvédelmi Mentőközpont.

Mint írták, visszahelyeztették őket, de másnap, amikor kimentek ellenőrizni, ismét a földön voltak, így elhozták őket.
Egy héttel később újabb bejelentés érkezett a helyszínről egy fiókáról. A kicsik azóta már nagyot nőttek, a vadászatot gyakorolják, és hamarosan visszatérhetnek a természetbe – osztották meg az újabb fotót a mentett ragadozó madarakról.

Őt is sikerült megmenteni!

Nemzeti park, civil szervezet és a polgármester összefogásával találtak új családot a kis gyöngybagolynak!

Természetvédelmi Őrszolgálatunkhoz a Madárgyűrűző Központon keresztül érkezett megkeresés a Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány részéről – kezdte a boldogan végződő történek elmesélését a Duna-Ipoly Nemzeti Park (DINPI).

Mint kiemelték, egy 2-3 hetes gyöngybagoly fióka volt Albertirsán egy segítőkész családnál, akik a segítségüket kérték a fióka jobb helyre történő elhelyezéséhez.

Mivel július elején zajlott az ismert költőhelyek felmérése, így tudtuk, hogy a szentlőrinckátai Szent Lőrinc templomban hasonló korú fiókák vannak – jegyezte meg a nemzeti park.

Felvették a kapcsolatot a település polgármesterével, aki minden évben segít nekik a madarak gyűrűzésében és rövid idő alatt le is szervezte, hogy a fiókát fel tudják vinni a toronyba.

A leendő mostohatestvérek hamar befogadták az új fiókát, így jó esély van arra, hogy a szülők a kis jövevényt is etetni fogják.

A madaraknál a hasonló repatriálás eredményes szokott lenni, mivel nem a szaglás alapján azonosítják a fiókáikat és a fészkükbe kerülő újabb éhes csőrt gyorsan elfogadják sajátjukként.

Köszönjük minden résztvevőnek a madár mentésben való segédkezést! – zárták örömmel a beszámolót.

(Forrás: DINPI, Fotók és szöveg: Sári Gergő)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Fokozottan védett bagollyal végzett egy egércsapda Szegeden

Marci

Te is segítheted a baglyok szaporodását költőládák kihelyezésével

magyarallatvedo

Egyre több kuvik költ a Kis-Sárréten

Marci