Image default

Biztonságos otthont kapnak majd felnevelésük után a Szentendre mellett mentett apró pelék!

Biztonságos otthont kapnak majd felnevelésük után a Szentendre mellett mentett apró pelék! A kicsik mozdulatlanul hevertek a patakparton, de szerencsére az állatbarátok rájuk találtak. Most már biztonságos kezekben cseperednek. 

Mozdulatlanul hevert ez a két apró pele a szentendrei Bükkös-patak mellett – írta bejegyzésében a Szentendrei Kisállatkert és Természetvédelmi mentőközpont közösségi oldalán. 

Mint megemlítették, nem tudni mi történt velük. Szerencsére külső sérülésnek semmi nyoma nem volt és azóta felélénkültek.

“A megtalálók elhozták hozzánk. Mi pedig a felnevelésük után szabadon engedjük őket.”

– tették hozzá.

Cuki szőrgombolyagokká cserepedtek a Tüskevár mentett peléi is!

Még pár napos korukban, csupasz apróságként mentették meg őket és hála a sok gondoskodásnak, gyönyörűen fejlődnek! 

Miből lesz a cserebogár, akarom mondani pele gyerek – osztotta meg viccesen közösségi oldalán a Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány.


Ugye milyen szépek az egy hónappal ezelőtt még csupaszon, gumicukor méretben Pécsről hozzánk érkező nagy pele fiúk? – tették hozzá büszkén.

Mint kiemelték posztjukban, megvan mindenük, egy dolgot kivéve! Nincs még nevük. Ezzel kapcsolatban várják az állatbarátok ötleteit!

Ugyanitt dióbelet, törökmogyoró belet, mandula belet is várunk sok szeretettel mókijaink és pelécskéink nevében! – jegyezték meg viccesen.

Ilyenek voltak babakorukban a kis mentett pelék!

Nemrégiben írtuk meg, hogy cuki peléket mentett a Tüskevár! Igazi kis szívrablók – jegyezték meg az imádnivaló rágcsálókról. 

Szóval ez a két kis apróság még múlt hét hétfőn került hozzánk Pécsről, ezúton is köszönjük szépen a fuvart! – osztott meg irtó cuki videót a Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány legújabb lakóiról. 

Mint írták, az akkor még teljesen csupasz babák ilyen szépen szőrösödnek, gyarapodnak, igazi kis szívrablók. Most még hihetetlennek tűnik, de ők bizony nagy pelék, csak még nem hűek a nevükhöz – jegyezték meg viccesen.

Ugye milyen cuki kis sajtkukacok? És fantasztikus az étvágyuk is szerencsére. Magyarországon a nagy pele védett, eszmei értéke 50.000 forint. – jegyezte meg a Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány.

Ha pedig támogatni szeretnéd a szervezetet, igy teheted meg

Adomány számuk: 11600006-00000000-83429521
Hívás/sms: 500 ft/db
A Repont automatáknál se feledkezzetek meg róluk, sok kicsi sokra megy!

A pelék

A pele egy kis emlős, amely Magyarországon honos. Ez a cuki kis állat a rágcsálók családjába tartozik, és leginkább erdős területeken található. Jellemző rájuk a vörös-barna szőrzet, a nagy, fekete szemek és a hosszú farkuk.

Kiváló mászók és ugrók, és előszeretettel mozognak a fák között. Élőhelyük főként a fás területek, erdők és ligeterdők, ahol a bokrok és cserjék rengetegében megtalálhatók. Ezek a kis emlősök szívesen fogyasztanak mogyorót, diót, gyümölcsöt és rügyeket, amelyeket a pókhálók és egyéb rovarok mellett gyűjtenek.

Éjjel aktívak és nappal a búvóhelyeikben pihennek. Az elágazódó ágak között kialakított fészkeiket levelekkel, mohával és fűvel bélelik ki. Téli időszakban hibernálnak, azaz álmot alszanak, és energiát takarítanak meg a hideg hónapokban.

Sajnos a pelék száma csökkenő tendenciát mutat. Az élőhelyek elvesztése, az erdőirtás és az intenzív mezőgazdasági tevékenység veszélyezteti fennmaradásukat. Ezért fontos, hogy megőrizzük és védjük az erdős területeket, ahol ezek az aranyos kis állatok otthont találnak. A természetvédelmi intézkedések, mint például az erdők rehabilitációja és az élőhelyek védelme, létfontosságúak ahhoz, hogy a pelék továbbra is élvezhessék a magyar tájak biztonságát és gazdagságát.

(Forrás: Szentendrei Kisállatkert és Természetvédelmi mentőközpont, Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Állatmentő központnak ajánlja fel a 16 milliós olimpiai jutalmának egy részét Losonczi Dávid!

Erik

Sünök, pelék és denevérek ébredeznek téli álmukból a nemzeti parkukban

Erik

Extracuki kis pelét találtak Mádai Vivienék

Viki