Image default

A Sünbarát Alapítvány fogadta be a “harapott” kis sünit!

A Sünbarát Alapítvány fogadta be a “harapott” kis sünit! Valamilyen állat haraphatta meg, ezért a Harapott nevet kapta az alapitvány gondozóitól. 

Harapott – harapás sérüléssel került kedvenc rendelőnkbe, ennek már nyoma sincs – osztotta meg örömmel közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a Sünbarát Alapítvány.

Pár napig még kapja az antibiotikumot, hogy teljes legyen a kezelés. Nagyon cukker feje van – tették hozzá viccesen a posztjukban.

10 éves lett nemrég a Sünbarát Alapítvány, szuper kis ünnepi gyerekprogramot tartottak Szentendrén!

Sok-sok gyerek és felnőtt látogatta meg a sünös programot és ismerkedhetett meg a kis tüskések életével, szokásaikkal.

Szombaton a 10 éves Sünbarát Alapítvány tartott egy fantasztikus ünnepi gyerekprogramot a Szentendrei Kisállatkert és Természetvédelmi mentőközpontban – írta közösségi oldalán a mentőközpont. Sok-sok gyerek és felnőtt látogatta meg a sünös programot és ismerkedhetett meg a kis tüskések életével, szokásaikkal.

Mint megjegyezték, köszönet illeti a lelkes önkénteseket, akik gondoskodtak róla, hogy minden kisgyerek arcára mosoly kerüljön!
A nap végén a sünbemutatóban lévő 3 mentett sün pedig visszaengedésre került – tették hozzá.

Beköszöntött az ősz, így vigyázzunk a kertünkben megbújó sünökre!

A szeptemberi iskolakezdéssel és a borús időjárással eljött az őszi kertrendezés ideje, nemsokára pedig egyre hűvösebbek lesznek a nappalok is. A sünök nemsokára gallyakból, száraz levelekből fészket készítenek maguknak. A puha, meleg vacokban akár öt hónapot is átalusznak.

Segítsük a kertünkben élő sünöket, például azzal, hogy az összegyűjtött avart nem égetjük el, inkább süntanyát alakítunk ki belőle – foglalta össze a Turista Magazin.

Így készül a süntanya

A süntanya kialakításához elég, ha száraz levelekből, ágnyesedékből, kisebb-nagyobb gallyakból a kert egy védettebb, zártabb részén kupacot rakunk.

Nagyon fontos, hogy a kertben összegyűjtött, jó ideje ott álló levélkupacokat ne égessük el. A sünök nem tudnak kimenekülni a lángokból, ugyanis, ha veszélyt éreznek, rögtön összegömbölyödnek és mozdulatlanná válnak, így elevenen megsülnének tűzben. A növényi hulladék települési égetése amúgy is tilos, de

az avar rendszeres égetésével kertünket is megfosztjuk az értékes tápanyag-visszapótlástól.

Segítsünk a táplálkozásukban is

Az ősz másik kihívása a sünök számára a téli nyugalmi időszakra való felkészülés. Ezek az állatok ugyanis késő ősztől kora tavaszig téli álmot alszanak, nem is annyira a hideg, hanem inkább a táplálék szűkössége miatt. A télre való felkészülés jegyében ilyenkor annyit esznek, amennyit csak tudnak, hogy elegendő tartalékot halmozzanak fel a szervezetükben a téli álom időszakára. A szakembereknek az a tapasztalatuk, hogy november elejére legalább 350-400 grammot kell nyomniuk az állatoknak.

Ha ezt nem érik el, akkor mindenképpen érdemes segíteni nekik.

A házilagos „sünmentést” azonban senkinek sem javasolják a szakemberek. Ráadásul a Magyarországon honos sün természetvédelmi oltalom alatt áll. Otthoni tartása még akkor is a jogszabályokba ütközik, ha az a legjobb szándékból történik. Az állatkerti szakemberek így azt javasolják, hogy a segítségre szoruló állatokat inkább az állatkert bemutató mentőközpontjába, a „Sünispotályba” vigyék be.

(Forrás: Szentendrei Kisállatkert és Természetvédelmi mentőközpont, Sünbarát Alapítvány)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Az afrikai fehérhasú törpesün és a téli álom

magyarallatvedo

Legyengült, öreg süniért küzd a Sünbarát Alapítvány!

Erik

A tavaszias meleg előcsalta téli búvóhelyükről a sünöket

magyarallatvedo