Tonnányi halat mentett meg a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség a tassi zsilipnél! A fajok összetétele vegyes volt: a pontyok és keszegfélék mellett balinok, süllők, kősüllők, csukák, domolykók, jászkeszegek is átkerültek az RSD biztonságos élőhelyére.
Halmentés és extra telepítés a tassi zsilipkamrából! – címmel osztotta meg a nagyszabású halmentés részleteit közösségi oldalán a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség.
Mint írták, a tassi hajózsilip felújítási munkálatai miatt leengedett zsilipkamrából Szövetségük munkatársai több mázsányi őshonos állományt halásztak le és szállítottak át a Duna-ág makádi szakaszára. A hálóval összeterelt halakat kézi erővel kosarakban húzták fel a zsilipkamra függőleges falán, majd a kevés idegenhonos halfaj kiválogatása után a teherautón lévő tartályba helyezték. A fajok összetétele vegyes volt: a pontyok és keszegfélék mellett balinok, süllők, kősüllők, csukák, domolykók, jászkeszegek is átkerültek az RSD biztonságos élőhelyére.
A mostani lehalászott mennyiség mintegy 1.300 kg volt, folytatás kögvetkezik majd – tették hozzá.
Pár napja a Horty-csatornánál is mentettek
A süllők, kősüllők, balinok mellett számos védett halat is megmentettek a Horthy-csatorna csendesítő műtárgyában.
Ahogyan az lenni szokott, a Tisza-tó téli vízszintjének beállítását követően a Horthy-csatorna csendesítő műtárgyában halgazdálkodásilag jelentős halfajok egyedei rekedtek. A megmentésükre halmentést szerveztek – osztotta meg néhány napja a Tisza-tavi Sporthorgász.
Mint írták, a keszegfélék és küsz mellett értékesebb ragadozók is voltak.
A 2 süllő és 19 kősüllő mellett volt még 2 balin is.
Több védett faj egyede is megmenekült, ilyen volt például a halványfoltú küllő, és a selymes durbincs is, valamint az igazán ritkának számító kurta baing és a fokozottan védett magyar bucó is.
A halászat után a halakat a Tisza tiszaörvényi partszakaszán engedtük a folyóba, melyek összértéke megközelíti a 300.000 Ft-ot.
(Forrás: Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség)